Strona główna 0_Slider Planszówki wracają do gry. Bądź offline

Planszówki wracają do gry. Bądź offline

0

Zostań rewolucjonistą, weź udział w epickiej przygodzie albo udowodnij, że jesteś mistrzem słowa. Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na poniedziałkowe rozpoczęcie ferii przy grach planszowych i do udziału w turnieju Scrabble. Do zdobycia nagrody o wartości 300 zł.

Wydarzenie rozpocznie się 13 lutego o 10:00 w Klubie „Bolko”. Do 10:30 będzie można się zapisać do udziału w turnieju SCRABBLE – najpopularniejszej grze słownej na świecie. Inicjatorką przedsięwzięcia jest Helena Pietrzak z biblioteki Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy.

Do godziny 14:00 na miejscu będzie też można zagrać towarzysko w inne gry. Każdemu ze stanowisk zostanie przyporządkowany opiekun, który wprowadzi w tajniki gry nawet najmniej zaawansowane osoby.

W razie pytań organizatorzy zapraszają do kontaktu: [email protected].

Na miejscu będzie można zagrać w:

SCRABBLE (strona polskiego wydawcy)
wiek graczy: 10+ / liczba graczy: 2-4
„Gra w tworzenie słów, wymyślona przez Alfreda Buttsa w 1931 roku, to obecnie jedna z najpopularniejszych gier słownych na świecie”. (info wydawca)

TALISMAN: MAGIA I MIECZ (strona polskiego wydawcy)
wiek graczy: 9+ / liczba graczy: 2-6 / czas gry: ~90 min
„Wyprawa do krainy smoków i magii! W tej pełnej przygód grze wyruszysz na niebezpieczną wyprawę po największy skarb, legendarną Koronę Władzy. Wcielisz się w wojownika, kapłana, czarnoksiężnika lub jednego z pozostałych jedenastu bohaterów władających magią lub mieczem”. (info wydawca)

REWOLUCJA 1905 (strona polskiego wydawcy)
wiek graczy: 12+ / liczba graczy: 2-4 / czas gry: ~30 min
„Fabuła gry dotyczy przede wszystkim historycznej walki strajkowej i demonstracji dziejących się w pierwszym roku zrywu. Wszystkie zdarzenia oparte są na rzeczywistych epizodach. Gracze wcielą się w reprezentantów/reprezentantki jednej z sześciu frakcji: Bundu, Polskiej Partii Socjalistycznej, Socjaldemokracji Królestwa Polskiego i Litwy, Narodowej Demokracji/NZR, grupy fabrykantów i władzy carskiej”. (info wydawca)

BOSS MONSTER / (strona polskiego wydawcy)
wiek graczy: 13+ / liczba graczy: 2-4 / czas gry: ~20 min
„Wciel się w rolę bossa najwyższego poziomu, zbuduj najeżone pułapkami podziemia, zwab jak najwięcej poszukiwaczy przygód… a potem wyeliminuj ich! Boss Monster to prawdziwie szalona mieszanka strategicznej i przygodowej gry karcianej inspirowana klasycznymi grami wideo”. (info wydawcy)

Podczas wydarzenia do zdobycia będą 3 karty podarunkowe o wartości 100 zł każda, do wykorzystania u sponsora imprezy w sklepie Game Sector w Świdnicy (oferującym gry „bez prądu” oraz na konsole).

Organizatorzy zachęcają do wcześniejszego zapoznania się z regułami gier (także w wersjach wideo) na stronie wydarzenia: http://bit.ly/grynaferie.

/opr. red./

Poprzedni artykułSzare Wilki pokonują OSiR Komprachcice [FOTO]
Następny artykułSzachowe Mistrzostwa Świdnicy