Strona główna 0_Slider Nowojorskie trio na Świdnickich Nocach Jazzowych

Nowojorskie trio na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

„Nie tylko muzyka, ale już sama ich obecność na scenie jest elektryzująca” – tak o Mike Parker’s Trio Theory pisali dziennikarze prestiżowego magazynu All About Jazz. Artyści z Nowego Jorku już niedługo wystąpią w Polsce w ramach Świdnickich Nocy Jazzowych. Konkurs na wejściówki rozstrzygnięty!

Wszyscy fani muzyki jazzowej już po raz dwudziesty czwarty będą mieli okazję posłuchać najciekawszych zespołów z kraju i ze świata w ramach Świdnickich Nocy Jazzowych. W piątek, 24 lutego o 19:00, w Klubie „Bolko” zaprezentuje się Mike Parker’s Trio Theory. Liderem tej amerykańskiej grupy jest wybitny nowojorski kontrabasista i kompozytor – Mike Parker – wspomagany przez utalentowanego perkusistę Franka Parkera (członka kwartetu Kurta Ellinga, dwukrotnie nominowanego do nagrody Grammy). Do Amerykanów dołączy na scenie polski saksofonista tenorowy – Sławek Pezda. Jak zaznaczają organizatorzy, „muzycy stworzyli nową, będącą następstwem poprzedniego projektu Mike’a Parkera w kwintecie „Unified Theory”, pełną energii i harmoniczną różnorodność nowoczesnego jazzu. W tym składzie jest wszystko, co w jazzie być powinno: oryginalność, świeżość, nieprzewidywalność, grupowa symbioza w improwizacji oraz poczucie humoru”.

Po koncercie Mike Parker’s Trio Theory, o 20:00 w kawiarni „Na piętrze” (Klub „Bolko”) zagrają jeszcze muzycy z kwartetu saksofonowego SAXOFOUR, zespołu założonego w 2014 roku przez absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W swoim repertuarze mają zarówno standardy jazzowe, muzykę klasyczną, jak i utwory rozrywkowe czy adaptacje muzyki filmowej. W Świdnicy wystąpią w składzie: Piotr Szwec – saksofonista altowy i sopranowy, Łukasz Zgoda – saksofonista altowy, Paweł Pawlicki – saksofonista tenorowy, Robert Kuś – saksofonista barytonowy.

Bilety na koncert Mike Parker’s Trio można nabyć w Regionalnej Informacji Turystycznej (świdnicki Rynek) w cenie 25 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu). Wstęp na koncert SAXOFOUR jest wolny.

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w ramach którego można było zdobyć  wejściówki na koncert amerykańskiego zespołu. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: czy Mike Parker i Frank Parker to rodzina? Prawidłowej odpowiedzi – „nie” udzielili jako pierwsi Mieczysław Dymnicki i Mateusz Romaniuk, do których trafiają podwójne wejściówki na koncert.

/opr. red./
Zdjęcie Mike Parker’s Trio Theory – Lazar Enescu, oficjalna strona www zespołu
Zdjęcie SAXOFOUR – materiały organizatora