Strona główna 0_Slider Młodzież z III LO igieł się nie boi

Młodzież z III LO igieł się nie boi

0

Już po raz czternasty uczniowie III LO w Świdnicy przeprowadzili akcję zbiórki krwi, przygotowaną wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Ci, którzy chcą pójść śladem świdnickiej młodzieży, mogą oddać krew w najbliższy czwartek w specjalnym autobusie.

Do udziału w szkolnej zbiórce zgłosiło się około 40 uczniów z klas maturalnych (najwięcej z klasy przyrodniczej i policyjnej), z czego 23 osoby honorowo oddały krew. W sumie udało się uzbierać blisko 10 litrów krwi. Do bezpośredniej organizacji zaangażowali się pracownicy RCKiK, szkolna pielęgniarka i uczniowie klasy 1 c.

Organizatorzy zbiórki zachęcają do oddawania krwi podczas akcji organizowanych przez RCKiK w Wałbrzychu i oddział PCK w Świdnicy. Krew można oddawać też w czwartki w specjalnym autobusie przy świdnickim dworcu kolejowym. Najbliższa okazja będzie 17 lutego (od godziny 9:00). Krew można oddawać też stacjonarnie w Wałbrzychu przy ul. Bolesława Chrobrego, w poniedziałki od 7:00 do 17:00, od wtorku do piątku od 7:00 do 13:30 oraz w każdą pierwszą i trzecią sobotę miesiąca (7:00 – 13:30). Regionalne Centrum alarmuje, że najbardziej potrzebni są dawcy z grupami 0 i A.

/opr. red./
Zdjęcia III LO