Strona główna Zwierzaki Mimo wszystko Maniek kocha ludzi

Mimo wszystko Maniek kocha ludzi

0

W połowie lutego koleżanka znalazła psa na polach pod Kauflandem w Świdnicy. Leżał w rowie zwinięty w kuleczkę. Tego dnia były ogromne mrozy, piesek wyglądał jakby spał, nie ruszał się, na nic nie reagował… żegnał się już z tym światem. Prawdopodobnie spędził tak całą noc i z pewnością nie doczekałby kolejnego dnia.

Pies dodatkowo z obrażeniami pobicia, ze starym, nie leczonym urazem łapy, wystraszony i wyziębiony bez żadnych protestów pozwolił się zabrać do samochodu. Zawinięty w koc został przewieziony do Schroniska w Świdnicy. Tutaj otoczony opieką przeszedł wstępne badania weterynaryjne. Pierwsza diagnoza… pies ma zespół suchego oka. Niestety nigdy już nie będzie dobrze widział. Jedynie w dzień przy dobrym świetle widzi zarys postaci i przedmiotów. Obecnie stosujemy krople Tobradex i żel Cornergel 3-4 razy dziennie, ale dla lepszego efektu zalecana jest maść Optimune z cyklosporyną, której 3-gramowa tubka kosztuje 110 zł. W jednym miesiącu prawdopodobnie potrzebne będą dwie takie tubki. Maść Optimune jest lekiem, który zapobiegnie nawrotom infekcji i zapaleniu spojówek.


Maniek, mimo strasznej przeszłości, gdzie nikt nie zaopiekował się nim na tyle, żeby pomóc uratować wzrok, gdzie nikt nie zajął się nim w najgorsze mrozy tej zimy, potrafi okazać radość i przywiązanie do człowieka. Mańkowy ogon, na głos każdego wolontariusza reaguje niesamowicie energicznie. Pies wtula się w człowieka jakby chciał powiedzieć – przytul mnie, ja niczego innego nie pragnę. Na smyczy nie ciągnie, tak jakby czuł się bezpiecznie, że smycz nie wpakuje go w tarapaty. Nosem bardzo dobrze kontroluje otoczenie, a przywołany pięknie podąża za głosem. Na pierwszy rzut oka, Maniuś wygląda na zdrowego około 4-letniego psa. Jest wspaniałym towarzyszem zabaw. Jego uderzające podobieństwo do jagdteriera to kolejny atut. Najcudowniejszą rzeczą na świecie byłoby znaleźć dla niego wspaniały dom. Jesteśmy pewni, że pies odwdzięczyłby się miłością i przywiązaniem. Maniuś kocha dzieci i inne psy. Nie jest agresywny. Jest niesamowity, jest cudowny! Maniuś to książkowy przykład wiernego i oddanego psa.

Jeśli ujęła Cię historia porzuconego psa, jeśli nie możesz dać mu domu to pomóż w zminimalizowaniu jego cierpienia w inny sposób. Każda wpłata ułatwi nam zakup leków dla Mańka. Datki prosimy przekazać na nr konta:
07 1750 0012 0000 0000 3089 1082
Fundacja Mam Pomysł
w tytule “dla Mańka”

Maniuś przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy przy ul. Pogodnej 3, tel. 790-241-451

Zawsze możesz przyjechać i poznać Mańka!

/FMP Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy/