Strona główna Sport Moto Mamy dwa tytuły mistrzowskie

Mamy dwa tytuły mistrzowskie [FOTO, VIDEO]

0

W ostanią sobotę, 28 stycznia w Szczawnie Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie pucharów za sezon 2016 w amatorskich rajdach samochodowych. Kibice sportów samochodowych na Dolnym Śląsku nie mają powodów do narzekań. W zeszłym roku równorzędnie odbywało się kilka dużych cyklów imprez samochodowych dla fanów rajdów.

2

Jednym z największych i jednocześnie specyfiką przypominającym profesjonalne odcinki specjalne był Autoracing Rajdowy Samochodowy Puchar Sudetów. Cykl zawodów organizowanych przez Walim Rajdowy składał się z 4 eliminacji. Każdorazowo zgromadzał kilkadziesiąt załóg rajdowych. Wśród nich na starcie stawało kilku zawodników świdnickiej grupy Świdnica Rally.

Dzięki konsekwentnej i równej jeździe dwie załogi rajdowe ze Świdnicy mogą poszczycić się tytułami mistrzowskimi za sezon 2016. W klasie samochodów najmocniejszych triumfowali Maciek Wiatrak i Jarosław Wiatrak w Subaru Impreza. W klasie samochodów o najmniejszej pojemności silnika tytuł mistrzowski wywalczyli Grzegorz Trzeciak i Adam Firlej w Deawoo Tico.

Mistrzom gratulujemy i poniżej prezentujemy próbkę ich rajdowych umiejętności na jednej z zeszłorocznych eliminacji.

 

VIDEO 1:

 

VIDEO 2:

/Grzegorz Klimowski, FOTO: Roman Podfigórny, VIDEO: RRVteam/