Strona główna 0_Slider Karambol na łączniku autostradowym

Karambol na łączniku autostradowym [FOTO/VIDEO]

15

25 samochodów zderzyło się na tzw. łączniku autostradowym. Wcześniej przy wyjeździe z Żarowa zderzyły się 4 auta. 10 osób trafiło do szpitala. Droga od godziny 7.30 była zablokowana, policja wyznaczyła objazdy. Utrudnienia trwały do 17.20.

karambol (5)Po nocnych opadach jest bardzo ślisko praktycznie na wszystkich drogach. Jak zapewniał Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu świdnickiego od rana drogi powiatowe polewane są mieszanką chemiczną. To nie wystarczyło. Na łączniku, który jest w zarządzie powiatu, przed ósmą rano doszło do karambolu. W kierunku Żarowa przejazd jest zablokowany. Policja kieruje samochody na “starą” drogę zjazdem koło Electroluxa.

Jak wyjaśniał Olesiński, do nagłego pogorszenia warunków przyczyniła się gęsta mgła, która opadła miejscami na drogę i przymarzła. Między innymi w okolicach Bolesławic zrobiła się szklanka, a samochody wpadały na siebie jak domino. 10 osób trafiło do szpitala, większość po badaniach mogła wrócić do domu. Dwoje poszkodowanych ma złamania rąk. Zniszczone są 24 samochody osobowe i jeden ciężarowy.

Okoliczności karambolu będą wyjaśniać policja i prokuratura.

/red./

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij [email protected]

Nagrania z drona MASTER-PROFIT sc. Świdnica

Zdjęcia Artur Ciachowski i MO