Strona główna 0_Slider Galeria mistrzów parkowania coraz bogatsza

Galeria mistrzów parkowania coraz bogatsza [FOTO]

4

Na przejściu dla pieszych, na zakazie, obok parkingu – pomysły na zaparkowanie samochodów czasem mocno zaskakują. Od kilku tygodni Czytelnicy Swidnica24.pl nadsyłają systematycznie zdjęcia pokazujące, że przepisy, a czasem i zdrowy rozsadek, dla części kierowców są zupełnie nieistotne. Co więcej można zrobić?

– Kierowcy nie zdają sobie sprawy, że parkując byle gdzie i byle jak mogą nie tylko utrudniać życie innym użytkownikom dróg i pieszym, ale zwyczajnie stwarzać zagrożenie – pisze jeden z czytelników. Publikacja w mediach nie skutkuje automatycznym podjęciem działań przez policję czy Straż Miejską. – Zawsze możemy usłyszeć od kierowcy, że zdjęcie to fotomontaż, a jego tam w ogóle nie było, dlatego musimy wiedzieć, kto fotografię wykonał. Wystarczy e-mail z załączonym zdjęciem i kontaktem do zgłaszającego wysłać na nasz adres ([email protected]). Takie zgłoszenia dostajemy i zawsze reagujemy. Dotarliśmy m.in. do pani, której nieprawidłowo zaparkowane auto niedawno zostało sfotografowane na ul. Westerplatte w Świdnicy. Pani została pouczona – mówi Jacek Budziszewski ze Straży Miejskiej w Świdnicy.

Do galerii dołączają mistrzowie parkowania, przyłapani na ul. Jagiellońskiej, na ul. Łukowej, na al. Niepodległości, na ul. Teatralnej, przed szpitalem Latawiec, na ul. Polna Droga przy zalewie  i przed Urzędem Miejskim w Świdnicy. Do galerii dołączają policjanci, którzy zgrabnie zaparkowali na chodniku przy Galerii Świdnickiej: