Strona główna Kultura Fotograficzny Gospel na wieży

Fotograficzny Gospel na wieży [FOTO]

0

„Tylko czas płynie niezmiennie. Wszystko, co utrwalone fotograficznie na papierze, staje się w jednej chwili subiektywnym dowodem przeszłości i aktu twórczego.” – ulotności obrazu i ułomności pamięci swoją uwagę poświęcił w fotografiach Karl Hansen. Jego prace od piątku, 24 lutego można oglądać na wystawie w wieży ratuszowej w Świdnicy.

W cyklu „Gospel” pamięć i przemijanie to dwa kluczowe motywy, a obrazy mają formę kontemplacji i zamyślenia nad aspektami egzystencji człowieka. Uniwersalne motywy, dotykające tematyki narodzin i śmierci czy przestrzeni (kosmosu), które częściowo są materiałami wtórnymi, nie zostały wykorzystane przypadkowo. Są mocno związane z aktem narodzin i umierania oraz z medium jakim jest fotografia, która utrwala, to co już w momencie powstawania obrazu zamiera i staje się przeszłością – opisują organizatorzy.

Karl Hansen  – fotograf, stypendysta prezydenta Świdnicy w dziedzinie kultury 2012. Publikował swoje zdjęcia m.in. w dwóch kryminałach autorstwa Wojciecha Korycińskiego: Tajemnice ulicy Pańskiej (2010), Niebieskie zakony (2013) oraz w projektach literackich wydawnictwa Kiklop. Współautor publikacji Palimpsest (2014, Fundacja Archeologia Fotografii).

/opr. red./
Zdjęcia Anna Pawłowska

 

Poprzedni artykułNowojorskie brzmienia w świdnickim Klubie Bolko
Następny artykułNie ma szans na odśnieżanie bocznych ulic?