Radni powiatu świdnickiego, Magdalena Urbańska-Malucha i Tadeusz Szybiński, zostali członkami partii .Nowoczesna Ryszarda Petru. W najbliższym czasie w strukturach rady zostanie powołane koło radnych .Nowoczesnej. Tym samym partia Ryszarda Petru włączy się czynnie w zarządzanie powiatem świdnickim – zapowiada w komunikacie koło partii w Świdnicy.
Od lewej Tadeusz Szybiński, Magdalena Urbańska-Malucha i szef świdnickiej Nowoczesnej Wojciech Rut.
Świdnicka Nowoczesna deklaruje wystawienie dużej reprezentacji w kolejnych wyborach samorządowych. Partia chce mieć kandydatów do wszystkich struktur.
Działacze i sympatycy Nowoczesnej.
/info i zdjęcie Nowoczesna, opr. red./





![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


