Strona główna 0_Slider Cuda natury w Galerii Świdnickiej

Cuda natury w Galerii Świdnickiej

0

GALERIA ŚWIDNICKA zaprasza mieszkańców Świdnicy i Dolnego Śląska na IV GIEŁDĘ MINERAŁÓW I BIŻUTERII Z KAMIENI SZLACHETNYCH. Impreza odbędzie się w dniach 11-12.02.2017 właśnie w budynku Galerii Świdnickiej.

giełda minerałów (7)KWIATY ZIEMI – tak przez miłośników geologii nazywane są minerały. Podczas świdnickiej giełdy będzie można podziwiać wiele interesujących okazów m.in. minerały Dolnego Ślaska, a wśród nich ametysty, kalcyty, kwarce, jaspisy oraz ciekawe agaty z Krainy Wygasłych Wulkanów. Nie zabraknie również skamieniałości z Jury Krakowsko – Częstochowskiej oraz kolekcjonerskich okazów septarii syderytowych. Oko zachwycą również muszle morskie, koralowce oraz skamieniałe amonity. Na giełdzie znajdziecie Państwo niepowtarzalną biżuterię z kamieni np. szmaragdów, rubinów czy też szafirów, wytwarzaną przez wystawców i charakteryzującą się bogatym wzornictwem. Będzie można podziwiać minerały łączone z naturalnymi produktami jak muszla, drewno, konopie czy też len oraz wyroby z kamienia np. jaja, świeczniki, wazony. Niecodziennym urokiem oczarują również kolorowe czaroity z Rosji, geody ametystowe z Brazylii czy też piryty z Peru.

Zapraszamy rodziny z dziećmi, gdyż właśnie dla najmłodszych Galeria Świdnicka przygotowała w niedzielę 12.02.2017 warsztaty edukacyjne w dwóch postaciach:
1. GEO – ZABAWA – to zabawa podczas, której dzieci poznają pradawne ślimaki, amonity, trylobity. Bawimy się w małych ODKRYWCÓW – PALEONTOLOGÓW, dzieci będą wydobywać prawdziwe skamieniałości sprzed milionów lat oraz ozdabiać prehistoryczne dinozaury.
2. WARSZTATY AGATOWE– dzieci będą miały możliwość własnoręcznie oszlifować agat i odkryć tajemnicę agatowych wzorów.

IV Giełda Minerałów i biżuterii z kamieni szlachetnych to przyjemny akcent przed zbliżającymi się Walentynkami. Zapraszamy więc wszystkich, którzy cenią sobie nie banalne spędzanie czasu, lubią podziwiać dary natury i kochają przyrodę. Proszę zarezerwować termin 11-12.02.2017 na spędzenie czasu z Galerią Świdnicką.

Poprzedni artykułW poniedziałek Świdnicka Olimpiada na Lodzie
Następny artykułCo dalej z Platformą Obywatelską w Świdnicy i powiecie?