Strona główna 0_Slider Znieważyli strażników i rzucili się do ucieczki

Znieważyli strażników i rzucili się do ucieczki

11

Przeklinali tak głośno, że osoby spacerujące po świdnickim rynku zaczęły omijać ich szerokim łukiem. Kiedy do wulgarnie zachowujących się mężczyzn podszedł patrol straży miejskiej, ci obrzucili strażników stekiem wyzwisk i zaczęli uciekać.

Straż Miejska

W czwartkowe popołudnie dwóch mieszkańców gminy Walim zakłócało porządek na rynku w Świdnicy. Gdy patrolujący centrum strażnicy miejscy zwrócili im uwagę i poprosili o podanie danych osobowych, ci nie tylko odmówili, ale też zaczęli obrażać funkcjonariuszy, a później rzucili się do ucieczki. Jeden z nich został obezwładniony na miejscu, drugiego – po pościgu – złapano na ul. Klasztornej.

Straż Miejska_2

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę policji. Tam poddano ich badaniu alkomatem – „wydmuchali” odpowiednio 2,16 i 2,14 promila. Noc z czwartku na piątek spędzili w areszcie, a przebudzenie nie było przyjemne: jeden z zatrzymanych musiał zapłacić mandat w wysokości 600 zł, drugiemu przedstawiono zarzuty za groźby karalne (art. 190 kk), zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności, oraz za znieważenie strażników na służbie (art. 226 kk). Jego sprawą zajmie się sąd.

/opr. red./
Zdjęcia Straż Miejska w Świdnicy

Poprzedni artykułAdoptuj Badiego! [AKTUALIZACJA]
Następny artykułTak się bawiło II LO na studniówce [FOTO]