Strona główna 0_Slider Zapraszamy na koncert Aloszy Awdiejewa

Zapraszamy na koncert Aloszy Awdiejewa [KONKURS]

0

18 lutego w świdnickim teatrze będziemy gościć wybitnego artystę Aloszę Awdiejewa z jubileuszowym koncertem. Kto ma ochotę zobaczyć go i posłuchać „na żywo” powinien udać się do Informacji Turystycznej, by zakupić bilety albo spróbować szczęścia w naszym konkursie.

alosza_swidnica_www-1

Postać profesora i artysty Aleksego Awdiejewa jest szeroko podziwiana i szanowana. Na pewno dzieje się tak za sprawą jego szczególnej postawy – pełnej optymizmu i krzewiącej pozytywne wartości i emocje. Alosza to człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. To człowiek kultury i nauki. Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję. Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa, po raz pierwszy w 1967r. Mówi o sobie: jestem Polakiem z wyboru i dodaje przewrotnie, że to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu. Od 1975r. związany jest z krakowskim kabaretem „Piwnica Pod Baranami”, gdzie występuje w trio z Kazimierzem Adamczykiem (kontrabas) oraz Michałem Kaniewskim (gitara), śpiewając romanse rosyjskie i cygańskie. W latach 1975-1980 współpracował jako pianista z krakowskimi zespołami jazzowymi Beale Street Band i Playing Family.
Od 1990r. występuje w trio gitarowym z Kazimierzem Adamczykiem i Markiem Piątkiem, dając liczne koncerty w kraju i za granicą. Nagrywa płyty oraz programy telewizyjne i radiowe.
Uhonorowany wieloma publicznymi nagrodami. Przyznano mu m.in. I miejsce w plebiscycie miesięcznika „Forbes” – Profesjonaliści 2013, Zawody zaufania publicznego – aktor oraz Order Kapituły „Ecce Homo” a także nagrodę im Jana Himilsbacha.

W koncercie udział wezmą:

Aleksy Awdiejew – śpiewa solowo i gra na gitarze klasycznej partie akompaniujące (bazowe). Jest doświadczonym muzykiem, również jako pianista jazzowy. Z wykształcenia chórmistrz.
Kazimierz Adamczyk – kontrabasista
Występował jako kontrabasista na stałe w kilku legendarnych zespołach jazzowych takich jak Balle Street Band (od 1975r.), czy Playing Family(od 1979r ). Współpracował miedzy innymi z Andrzejem Rosiewiczem, Andrzejem Zauchą, Grażyną Auguścik, Lorą Szafran. Od 1975r. związany był również z Piwnicą Pod Baranami. W zespole gra jako kontrabasista i śpiewa w chórku z Aloszą od 1975r.
Marek Piątek – gitarzysta
W zespole gra głównie na gitarze klasycznej. Dba o instrumentalną melodykę z elementami wirtuozerii – wstępy, solówki, kontrapunkt do wokalu, a także partie solowe w utworach instrumentalnych. Śpiewa w chórku. W nagraniu płyty „Alosza na bis” użył również gitary tzw. „cygańskiej” typu grypsy jazz. Poza pracą z Aloszą gra w różnych zespołach i stylach, także na gitarze elektrycznej i akustycznej. Występował z wieloma jazzmanami i nagrywał dla znanych kompozytorów. Jest absolwentem Akademii Muzycznej.

Alosza Awdiejew to klasa sama dla siebie. Nikt tak jak on nie potrafi śpiewać zarówno „piosenek szemranych” jak i pięknych ballad. Serdecznie zapraszamy na niepowtarzalny koncert jubileuszowy!!! A dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Wystarczy przesłać do nas maila zatytułowanego „Alosza” na adres [email protected] z poprawną odpowiedzią na pytanie konkursowe. Mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Pytanie brzmi: Jaki tytuł nosi ostatnia płyta koncertowa Aloszy Awdiejewa? Na odpowiedzi czekamy do końca weekendu.

Poprzedni artykułWyniki powiatowych halówek piłkarskich
Następny artykułNajpierw ciężarówka w ciężarówkę, potem osobówka w karetkę