Strona główna 0_Slider Zaginął podopieczny Domu Pomocy Społecznej

Zaginął podopieczny Domu Pomocy Społecznej

0

Policja poszukuje 70-letniego Bolesława Solarza, który dwa dni temu wyszedł z Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie i do dzisiaj nie wrócił. W akcję zaangażowanych jest kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

zaginiony– Zgłoszenie o zaginięciu otrzymaliśmy wczoraj, ale z przekazanych informacji wynika, że mężczyzna wyszedł z Domu Opieki 9 stycznia – informuje Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy. Mężczyzna jest niepełnosprawny intelektualnie, w ośrodku przebywał od 16 lat. Nie był ubezwłasnowolniony i mógł samodzielnie opuszczać ośrodek. Jak informują opiekunowie, zdarzało mu się już w przeszłości wyjść bez informowania kogokolwiek i odnajdywał się wiele kilometrów od DPS-u. Monitoring zarejestrował jego wyjście 9 stycznia o 8.10, poszukiwania pracownicy rozpoczęli około 15.00. Policja do akcji włączyła psy tropiące, wsparcia udzielili także strażacy. Na razie bez efektu.

Zaginiony ma 156 cm wzrostu, jest szczupły, włosy siwe, krótkie. Ubrany był w ciemną kurtkę zimową, ciemną czapkę typu „uszanka”, czerwony szalik, jasną koszulę, jasny sweter, ciemne spodnie wizytowe, ciemne buty zimowe. Ma kołyszący chód.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje dotyczące zaginionego proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Świdnicy, pod numerem tel. 74-58-82-200 (219) lub 997, z inną najbliższą jednostką Policji, bądź z Domem Pomocy Społecznej w Jaskulinie, tel. 74 85-86-221.