Strona główna 0_Slider Wykonawca trasy rowerowej na ul. Nadbrzeżnej wybrany

Wykonawca trasy rowerowej na ul. Nadbrzeżnej wybrany

5

Do końca września tego roku ma powstać ścieżka rowerowa wraz z chodnikiem wzdłuż ulicy Nadbrzeżnej. To jedna z kilku zaplanowanych na ten rok inwestycji, które mają ułatwić cyklistom poruszanie się po Świdnicy.

ul-nadbrzeznaUlica Nadbrzeżna w Świdnicy

Do przetargu na budowę ścieżki zgłosiło się 6 firm, wygrało Świdnickie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów, które zrealizuje inwestycję za 612 tysięcy złotych. To o prawie 200 tysięcy złotych mniej niż przewidywało miasto. W ramach inwestycji powstanie asfaltowa ścieżka o szerokości 2 m oraz chodnik z kostki betonowej. Trasa połączy ulicę Kopernika z Wrocławską, powstaną również wjazdy z bocznych ulic. W projekcie przewidziane jest miejsce do odpoczynku z ławkami i stojakami na rowery. Wykonawca musi zabezpieczyć przed zniszczeniem szpaler jaworów.

W tegorocznym budżecie miasta zabezpieczone zostały środki na kolejne inwestycje. Ciągi pieszo rowerowe mają powstać wzdłuż ulicy Kopernika, na co zaplanowano 2,2 miliona złotych; wzdłuż ulic Kazimierza Odnowiciela i Łukasińskiego (2,3 mln złotych) oraz ścieżki wraz z chodnikami na osiedlu Zawiszów (1,4 mln zł). Planowane jest także wybudowanie dwóch kładek pieszo-rowerowych nad rzeką Bystrzycą. Jedna powstanie na Kraszowicach, druga przy ul. Kopernika.

/red./