Strona główna 0_Slider Włamywacze w rękach policji

Włamywacze w rękach policji

0

Pierwszy włamywał się do garaży w Świdnicy, drugi okradał mieszkania w Świebodzicach. W sumie ukradli przedmioty o łącznej wartości ponad 10 tys. złotych. Złodzieje są już w rękach policji.

policja111

Wczoraj w ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wpadł 24-latek, który włamał się do dwóch garaży na terenie miasta. Pod osłoną nocy świdniczanin wyłamywał kłódki drzwi wejściowych, a następnie dokonywał kradzieży kluczy mechanicznych oraz elektronarzędzi.

Z kolei świebodziccy funkcjonariusze zatrzymali 41-letniego włamywacza, okradającego mieszkania w Świebodzicach. Do jednego z lokali włamał się po rozwierceniu zamka drzwiowego, do drugiego dostał się przez nieuwagę właściciela, który nie zamknął drzwi wejściowych. Łupem świebodziczanina padł sprzęt komputerowy oraz RTV. Zatrzymany figurował też na liście osób poszukiwanych.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do popełnienia opisanych czynów. Teraz ich sprawami zajmie się sąd. Każdemu z nich grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

/opr. red. na podstawie materiałów KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułWnuczek zginął w wypadku, policjanci znaleźli spalone zwłoki babci
Następny artykułJak z reformą oświaty radzi sobie Gmina Świdnica?