Strona główna 0_Slider Wziął księdza na cel

Wziął księdza na cel

10

Świdniccy funkcjonariusze zatrzymali w ostatnią sobotę 23-letniego mężczyznę, który porysował lakier samochodu należącego do księdza oraz obrzucił kamieniami budynek plebanii, uszkadzając dach i wybijając szyby. Jakie były motywy?

komenda policjiPocząwszy od grudnia ubiegłego roku na terenie jednej z podstrzegomskich wsi nieznany sprawca kilkukrotnie rzucając kamieniami wybijał szyby okienne w budynku tamtejszej plebanii. W ten sam sposób uszkodzone zostały ponadto dachówki pokrywające dach tego obiektu, a w ostatnich dniach doszło także do porysowania powłoki lakierniczej samochodu, należącego do miejscowego księdza. Łączne straty wyniosły ponad 4 tysiące złotych.

Policjanci ze świdnickiego wydziału prewencji zatrzymali podejrzewanego o te czyny mężczyznę. Okazał się nim 23-latek – mieszkaniec wsi, w której dochodziło do opisanych zdarzeń.

Po przedstawieniu zarzutów podejrzany przyznał się do dokonania tych uszkodzeń, jednak odmówił podania motywów swojego zachowania.

Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Zniszczenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca musi się także liczyć z obowiązkiem naprawienia szkody.

/KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułŚwidnicki rekord dla WOŚP. Jest 131 tysięcy i to nie koniec
Następny artykułDwie czołowe lokaty dla piłkarzy ze Świdnicy [FOTO]