Strona główna 0_Slider Świdnicki Polonez Maturzystów na szczęście!

Świdnicki Polonez Maturzystów na szczęście! [FOTO/VIDEO]

0

Trzynastego w piątek na świdnickim Rynku maturzyści ze szkół powiatu świdnickiego odtańczyli trzynastego w historii poloneza. – Takie nagromadzenie trzynastek zwiastuje jak nic maturę zdaną na 100% – podkreślali starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i prezydent Beata Moskal-Słaniewska, a choreograf i wodzirej Wojciech Skiślewicz gratulował pięknego tańca.

XIII POLONEZ MATURZYSTÓW - 2017.01.13 - (19)Do poloneza od 13 lat zaprasza Zespół Szkół Mechanicznych ze Świdnicy. W tym roku  obok gospodarzy zatańczyli uczniowie I, II, III LO, LO w Strzegomiu, Zespołu Szkół w Strzegomiu, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych, Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych i Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy. Jak zawsze maturzystów wspierali tancerze Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego Krąg, prowadzonego przez Marię i Wojciecha Skiślewiczów. Po raz pierwszy udało się wykonać figurę, w której aż 32 pary stawały w jednym szeregu!

Każdy z uczestników największej studniówki w powiecie otrzymał certyfikat. Tancerzy wspierali liczni widzowie, a od teraz wszyscy trzymają kciuki za powodzenie na maturze.

/asz/
Foto Anna Pawłowska i Tomasz Kownacki
Nagranie Mariusz Ordyniec

Poprzedni artykułW maju zostaną rodzicami, a stracili prawie wszystko. Pilnie potrzebna pomoc!
Następny artykułPierwsza puszka dla WOŚP zapełniona! [FOTO]