Strona główna 0_Slider Przejdą orszaki, będą utrudnienia

Przejdą orszaki, będą utrudnienia

6

W Świdnicy, Świebodzicach i Strzegomiu przejdą dzisiaj Orszaki Trzech Króli. Na czas przemarszu będą zamykane ulice. Utrudnienia nie potrwają długo.

Orszak Trzech Króli 2014 Świdnica28Świdnica

Orszak wyruszy o 14.00 z placu Jana Pawła II przed katedrą i przejdzie ulicami Długą, Wrocławską, 1 Maja i Franciszkańską do Rynku. Organizatorzy zapraszają do udziału całe rodziny – na wszystkich czekają różnorodne atrakcje: aktorzy przebrani za wielkie anioły, pokazy interaktywne, wspólne śpiewanie i spektakl przedstawiający kuszenie Adama i Ewy

Świebodzice

Na świebodziczan czeka barwny pochód, który rozpocznie się o 13:00 na Rynku, a zakończy w Parku Miejskim. Po drodze minie sześć scen nawiązujących do wydarzeń biblijnych: „Archaniołów”, „Stworzenie  świata”, „Życie w Raju”, „Grzech pierwszych rodziców”, „Chór Aniołów” i „Pokłon Trzech Mędrców”.

Strzegom

Uroczystości rozpoczną się mszą świętą o 12:00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel. Stamtąd pochód wyruszy w stronę Rynku, gdzie na uczestników czekają różnorodne atrakcje, między innymi spektakle i przedstawienia.