Strona główna Wydarzenia Świdnica Noworoczne spotkanie kombatantów

Noworoczne spotkanie kombatantów [FOTO]

0

Wiele i wielu z nich pamięta jeszcze głód, jaki panował podczas wojny czy nieludzkie warunki na zesłaniu w głębi Związku Radzieckiego. Szczęśliwie, dziś mogą wspólnie zasiąść do stołu w czasach pokoju. Już po raz 11. przedstawiciele i członkowie związków kombatanckich z powiatu  świdnickiego wzięli udział w noworocznym spotkaniu.

SPOTKANIE NOWOROCZNE - 2017.01.20 - (2)

Organizacje kombatanckie tradycyjnie spotkały się w Hotelu „Pod Wierzbą”, gdzie wspólnie kolędowali i łamali się opłatkiem, a wśród gości nie zabrakło ich sympatyków, współpracowników i innych osób, które wspierają odchodzące pokolenie w pielęgnowaniu  pamięci o tragicznych czasach. Inicjatorem wydarzenia jest Tadeusz Grabowski, który od lat bezinteresownie opiekuje się organizacjami kombatanckimi. To on, wspólnie ze świdnickim starostwem, zaprosił wszystkich uczestników na spotkanie 20 stycznia 2017 roku.

Oprócz przedstawicieli władz, w uroczystości wzięli udział m.in. biskup świdnicki Ignacy Dec, ks. dr Piotr Nikolski, duchowny prawosławny i przedstawiciele hufca ZHP w Świdnicy.

/opr. red./
Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułJPSC: Największy puchar pojechał do Oleśnicy [FOTO]
Następny artykułDzielnie powalczyli z liderem tabeli