Ubrani jak na spacer po biegunie zimna sprzedawcy i kupujący pojawili się dzisiaj na comiesięcznej giełdzie staroci, numizmatów i osobliwości w Świdnicy. Było o wiele skromniej niż zazwyczaj, ale handlarze zgodnie stwierdzili, że nie w takie mrozy rozstawiali swoje stoiska.
Wczoraj w Bytomiu na podobnym targowisku było -28 stopni Celsjusza. Świdnickie -6 stopni to niemalże upał! Stoisk było jednak bardzo mało, co miało swoje dobre strony, bo kupujący bez tłoku i pośpiechu dłużej przyglądali się każdemu przedmiotowi. A było w czym wybierać: od torebek, zegarków, pocztówek, monet, płyt winylowych, dzbanków, kieliszków, filiżanek po lampy i meble.
Świdnicka giełda należy do najstarszych na Dolnym Śląsku. W ubiegłym roku minęło 40 lat, odkąd stoiska ze starociami stają na Rynku.
/red./












![Wielkie emocje i znakomite rezultaty. VII Neptun Swimming Meeting [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC_4915-238x178.jpg)





![Pożar samochodu dostawczego w Strzegomiu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-samochodu-fot.-OSP-Strzegom-2-100x75.jpg)


![Coraz bliżej święta… Zrób zdjęcie świątecznej choinki i wygraj prezenty [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/12/bombki-choinka-swieta-2020-fot.-Dariusz-Nowaczynski-2-100x75.jpg)
![Kto wygrał zaproszenia na świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA w Świdnicy? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)