Strona główna Kultura Koncert w Klubie Bolko: muzyczny koktajl z rocka, metalu i elektroniki

Koncert w Klubie Bolko: muzyczny koktajl z rocka, metalu i elektroniki

0

W najbliższą sobotę Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza do Klubu Bolko na koncert trzech wykonawców: Gorthaur, Boom in Roswell i Planete T. Na wszystkich uczestników czeka muzyczny koktajl przygotowany z rocka, metalu i elektroniki. Start o 19:00.

Jako pierwsi na scenie pojawią się muzycy założonego w 1995 roku zespołu Gorthaur. To grupa pochodząca z Nowej Rudy, którą kilkukrotnie można było usłyszeć w Bolkowie na Castle Party. W swojej twórczości łączą brzmienia z pogranicza metalu i dark independent, a w ich muzyce słychać inspirację takimi zespołami jak Moonspell, Type O Negative czy Sisters of Mercy.

Jako drudzy zagrają Boom In Roswell, który przyjadą do Świdnicy również z Nowej Rudy. Ich muzyka łączy w sobie różne odmiany rocka (m.in. stoner rock, hard rock czy grunge), a w brzmieniu podobni są do Queens of the Stone Age.

Na zakończenie wystąpi świdniczanin – Damian Rzucidło – występujący pod pseudonimem Planete T. W jego utworach można usłyszeć inspiracje takimi gatunkami jak trance, techno, drumm&bass, house czy electro.

CO? Koncert: Gorthaur, Boom in Roswell, Planete T
GDZIE? Klub Bolko, plac Grunwaldzki 11, Świdnica
KIEDY? Sobota, 7 stycznia 2017, 19:00
WSTĘP: 5 zł

Koncert_Bolko

/opr. red./
Zdjęcie z oficjalnego profilu FB zespołu Gorthaur