Strona główna 0_Slider Karnawałowa gala operetkowa w najbliższą sobotę!

Karnawałowa gala operetkowa w najbliższą sobotę! [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Już w najbliższą sobotę 14 stycznia czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety operowe, sceny operetkowe, a także standardy jazzowe czyli niepowtarzalna dwugodzinna uczta muzyczna w wykonaniu artystów scen europejskich zabrzmi w świdnickim teatrze.

2017-01-14-plakat-karnawal-swidnica

W programie znajdą się najsłynniejsze sceny z oper: Traviata, Nabucco, Lakme, Carmen, Don Giovanni, Opowieści Hoffmanna, Porgy and Bess i wiele innych. Magię dawnego Wiednia odkryjemy w najpiękniejszych duetach i scenach z operetek Johanna Straussa (Zemsta nietoperza, Baron cygański) i Imre Kalmana (Księżniczka czardasza). Szampański nastrój podsycą barwne pieśni neapolitańskie oraz popularne przeboje. Zapraszamy na pełną emocji i wzruszeń ucztę z muzyką klasyczną w towarzystwie sześciu znakomitych śpiewaków operowych. Gala Karnawałowa przygotowana przez artystów z Wiednia, Pragi i Wrocławia to niezapomniany wieczór w krainie najpiękniejszych melodii.

Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble to zespół artystów operowych z Wiednia, Pragi i Wrocławia. Jego członkowie aktywnie występują na scenach europejskich, są ponadto laureatami zagranicznych konkursów wokalnych. Grupa działająca od 2012 roku ma na swoim koncie już ponad 150 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury w Polsce i za granicą. Do ważniejszych osiągnięć Sonori Ensemble należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu. Artyści gościli także w ramach cyklu „Gwiazdy i Piotrków” w Piotrkowie Trybunalskim. W czerwcu 2015 sukcesem zakończyła się trasa koncertowa z projektem Opera Świętojańska, a w szczególności niepowtarzalny plener na akwenie wodnym Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Sonori Ensemble stale rozszerza swój skład, czego dowodem była plenerowa gala „Opera pod Gwiazdami” w Sieradzu w 2016 r, gdzie artystom towarzyszyła orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Zdenka Klaudy.

Sonori Ensemble regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kultury w Polsce, goszcząc w teatrach (Teatr Impresaryjny we Włocławku, Teatr Stary w Bolesławcu, Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju), salach koncertowych (m.in. Wrocław, Jelenia Góra, Kielce, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Przemyśl, Sanok, Sieradz, Koszalin, Kołobrzeg, Świnoujście i wiele innych). Zespół regularnie koncertuje także w przestrzeniach zamkowych (m.in. Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, Zamek w Rydzynie, Zamek Grodziec, Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, Zamek Świdwin) oraz w plenerach (m.in. podczas Tarasów Sztuki w Kielcach). Artyści Sonori Ensemble dwukrotnie wystąpili we Włoszech w ramach Arezzo Summer Music Festival, otrzymali także zaproszenia na koncerty we Włoszech, Czechach i na Słowacji. W grudniu 2015 na zaproszenie Accademia Musicale Europea kierowanej przez Danielę de Marco śpiewacy wystąpili w ramach festiwalu „Tracielo e terra” w Rzymie.

sonori_promo1

Najbliższe plany artystyczne zespołu obejmują m.in. cykl jesiennych koncertów galowych w całej Polsce, a także premiery dwóch nowych przedsięwzięć scenicznych – jedną z nich będzie współczesna interpretacja fragmentów z „Carmen” i „Księżniczki Czardasza”. Artyści zaplanowali także ogólnopolskie tournee z galowymi koncertami karnawałowymi, które obejmuje kilkadziesiąt występów.

Od 2016 r. oficjalnym pianistą zespołu jest Przemysław Winnicki. Artysta ten ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, gdzie w latach 2011-2014 pracował jako wykładowca. W roku 2014 został stypendystą fundacji Piotra Klera. Jest laureatem m.in. II nagrody na Międzynarodowym Konkursie  Pianistycznym na Ischii  (2015), zdobywcą nagrody Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie „Competition For Music Teachers” w Warszawie, laureatem I nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Rzymie. Wielokrotnie koncertował w Polsce i za granicą. Koncertował między innymi z takimi orkiestrami, jak: Narodowa Orkiestra Filharmonii Mińskiej, Orkiestra Filharmonii Krakowskiej, Łódzkiej, Rzeszowskiej i Opolskiej. Obecnie prowadzi aktywną działalność koncertową i wraz ze śpiewakiem Leszkiem Solarskim współtworzy projekt „Opera na wynos”.

Do grona artystów współpracujących z zespołem dołączyli w poprzednim sezonie artystycznym pianiści: Julia Grejtakova (Słowacja, Opera w Koszycach), Zdenek Klauda (Czechy, Opera Narodowa w Pradze), Marcin Grabosz, Monika Kruk i Aleksandra Orłukowicz (Wrocław); śpiewacy: Monika Piechaczek (sopran, Wrocław), Damian Chróściński (tenor, Wrocław), Radosław Rzepecki (baryton, Sztokholm), Matus Mazar (baryton, Praga), Leszek Solarski (bas, Kraków) oraz zespoły kameralne: Kwartet Smyczkowy Pakamera, Lejdis Quartet oraz trio stroikowe Reed Conncetion.
Więcej informacji na stronie: www.sonori.pl

Laureatem konkursu został pan Jacek Sznajder. Gratulujemy!

/red/