Strona główna 0_Slider Gra orkiestra w powiecie świdnickim

Gra orkiestra w powiecie świdnickim [PROGRAMY WOŚP]

3

120 tysięcy wolontariuszy w całej Polsce wyruszy dzisiaj  z puszkami, by prosić o hojność i wsparcie dla unikalnej w skali świata akcji charytatywnej, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dobre serca zagrają po raz 25-ty. Do Finału włącza się także powiat świdnicki. Środki zbierane są dla najmłodszych pacjentów na oddziałach ogólnopediatrycznych i dla zapewnienia godniej opieki seniorom. Orkiestra dotychczas zebrała 720 milionów złotych.

WOSP

Świdnica

Godzina 11.00

Przy ul. Krzywoustego (os. Zawiszów) wystartuje impreza skierowana przede wszystkim do fanów motoryzacji. Na specjalnie przygotowanym, zamkniętym odcinku drogi odbędą się przejazdy samochodów rajdowych, spotkania z zawodnikami, licytacje atrakcyjnych gadżetów, a wszystko we wspaniałej atmosferze i przyjemnie głośnym ryku silników.

Godzina 11.00

I LO w Świdnicy, czyli popularny Kasprowicz (przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej) włącza się w 25-ty Finał WOŚP organizując na swojej sali widowiskowej specjalny koncert dedykowany wszystkim ludziom dobrej woli. Na scenie, grając i śpiewając, wystąpią uczniowie I LO, ale też zaproszeni goście z innych szkół i Młodzieżowego Domu Kultury. Dodatkowo koncertowi towarzyszyć będzie loteria, z bardzo atrakcyjnymi fantami (los za jedyne 2 zł wrzucone do puszki WOŚP) oraz kawiarenka ze słodkościami i napojami. Początek koncertu – godz. 11.00, a loteria i kawiarenka rusza już od 10.30.

Godzina 14.00

Główna impreza rozpocznie się  w Galerii Świdnickiej. Na scenie wystąpią niezastąpione świdnickie zespoły folklorystyczne, bez których nie zagrał chyba żaden finał WOŚP, a także młodzi wokaliści Studia Muzycznego „Katharsis”. Nie zabraknie propozycji dla dzieci w postaci zabaw, animacji, malowania buziek i innych atrakcji. Dodatkowo przygotowane będą stoiska kosmetyczne dla pań. Oczywiście nie zabraknie licytacji wielu gadżetów. Pełna lista TU.

Wisienką na torcie będzie koncert niezwykłej artystki Patrycji Markowskiej, która wraz z zespołem zagra około godziny 18.00. Po koncercie na pewno znajdzie się chwila na rozdanie autografów.

Finał imprezy to tradycyjnie światełko do nieba. O godzinie 20.00 przed wejściem do Galerii Świdnickiej od strony ulicy Miłego Dnia podziwiać będzie można profesjonalny pokaz sztucznych ogni.

Godzina 17.00

Spektakl „Sekretne życie tygrysów łazienkowych” w świdnickim teatrze, bilety 15 złotych. Cały dochód trafi do puszki WOŚP.

Świebodzice

HALA OSIR UL. M.STAREGO 6

13.00-13.10 Uroczyste otwarcie 25. Finału WOŚP – Historia Finałów
Uroczyste Otwarcie 25. Finału WOŚP
13.10-13.55 „W świąteczny dzień Orkiestra głośno gra, wraz z nią zawsze gorąco Przedszkole nr 2” – Występ milusińskich z Przedszkola nr 2
14.05-14.35 „Niezapominajki wesoło pląsają i jak mogą tak pomagają! ” – występ przedszkolaków z Przedszkola nr 3
14.45-15.25 „Czwóreczkowe granie”- na scenie artyści ze Szkoły Podstawowej nr 4
15.30-16.00 Zespół Szkół Integracyjnych – taneczne i muzyczne show dla wszystkich
16.05-16.20 Popisy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 „Z muzyką łatwiej i radośniej”
16.25-16.40 Program Artystyczny Gimnazjum nr 1 – „Niesiemy Radość i Nadzieję”
16.50-17.00 Asia Siwarska
17.05-17.45 „Z głębi serca dla…serca” blok artystyczny uczniów Zespołu Szkół Podstawowo Gimnazjalnych z OI
18.00-19.45 Giełda Darów Przyjaciół WOŚP-Licytacja jakiej nie było!
20.00 Światełko do Nieba – zakończenie 25. Finału
 ZBIÓRKA KRWI podczas 25. Finału w Świebodzicach !!!
(11.00-15.00 – hol Gimnazjum nr 2)
Towarzystwo Lotnicze Świebodzice
Punkt medyczny za serduszko – Poradnia „SALMED”
Szpital „MIKULICZ” w Świebodzicach dla WOŚP
WYŻSZA SZKOŁA JAZDY- niespodzianki instruktorów dla WOŚP
Miejska Biblioteka dla WOŚP (1000-1600, ul. Świdnicka 15)
Klub AMEOLI i łucznicy
DRUŻYNA BRACI i ich atrakcje
Szczep Harcerski ZHP Imago – Kącik Zabaw dla Dzieci
POKAZ ROBOTÓW – Społeczne Gimnazjum Akademickie
Klub Młodego Odkrywcy
JUBILEUSZOWA KARTKA dla WOŚP
Akcja „Ogrzej się naszym szalikiem” – dołącz do wspólnego dziergania
DRZEWA MARZEŃ
Serduszkowe Kiermasze Rozmaitości
Anielskie stoisko
Stoisko – „Pod słodką babeczką”
Niezapominajkowe słodkości
Kawiarenka pod serduszkiem
Coś na ząb – kawa, herbata, tosty, ciasta, gofry
Seniorzy – Seniorom, stoisko domowych wypieków
Świat kawy i herbaty
Prosto z poligonu – GROCHÓWKA, PAJDA CHLEBA
Bar sałatkowy

Strzegom

W sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury już od godz. 15.00 rozpoczną się prezentacje artystyczne oraz licytacja gadżetów WOŚP, przedmiotów i tortów ofiarowanych przez mieszkańców gminy Strzegom.

Na scenie programy artystyczne zaprezentują dzieci ze strzegomskich przedszkoli nr 2, 3, 4, Zespół Folklorystyczny „Kostrzanie”, dzieci z sekcji pianina i skrzypiec z SCK, Akademia Tańca i Ruchu Bans, Zespół instrumentalno – wokalny Rondo, zespół Damiana. Czekamy na potwierdzenie występów kolejnych artystów. O godz. 20.00 „światełko do nieba”, czyli fontanna ognia w kierunku Dobrych Aniołów. Gadżety z głównego sztabu to: zegar ścienny, poduszka, t-shirty, kalendarze ścienne i kalendarz kieszonkowy, kubek termiczny, pendrive, pozycje książkowe o historii WOŚP, folderki. Lista przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców jest długa i pozostanie otwarta. Są między innymi kubki z dedykacją, torty, puszki metalowe, prace plastyczne i rękodzielnicze artystów – amatorów. Jest też ciekawa propozycja przygotowana przez Ochotniczą Straż Pożarną ze Strzegomia. Zostanie zlicytowany karnet na cięcie samochodu osobowego specjalistycznym sprzętem, oczywiście w stroju strażaka. Licytacja będą prowadzone od godz.15.00, a cięcie samochodu będzie miało miejsce na parkingu SCK w godzinach od 16.00 do 17.00.

Żarów

WOŚP „BAJKOWE PRZEDSZKOLE” 15 stycznia godz. 10.00-12.30

W programie: jasełka w wykonaniu 5-latków „Tygryski”, rozdanie nagród i dyplomów uczestnikom konkursu „Choinka Bożonarodzeniowa” przez Burmistrza Miasta Leszka Michalaka, aukcja choinek, piernikowych serc i masek karnawałowych, kiermasz kartek okolicznościowych, świąteczna kawiarenka (pączki – specjalność kuchni przedszkola, ciasta – specjalność mam), zabawy i gry zręcznościowe, zajęcia artystyczne.

GMINNE CENTRUM KULTURY I SPORTU 15 stycznia godz. 16.00-19.00 (hala sportowa przy ul. Piastowskiej 10a)

godz. 16.00 Wielka Orkiestra Dęta w Żarowie
godz. 16.40 Młode talenty z pracowni gitarowej GCKiS
godz. 17.00 Chór Senyor-Rici
godz. 17.20 Mała Akademia Muzyki
godz. 17.40 Zumba Kids
godz. 18.00 Pokaz akrobatyki sportowej
godz. 18.15 Licytacja
godz. 19.00 Światełko do nieba

Ponadto zabawy dla najmłodszych, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, tort z okazji 25. Finału WOŚP, loteria fantowa i wiele innych niespodzianek. Na licytacji biografia Roberta Lewandowskiego z autografem piłkarza od posłanki Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej, koszulka Patryka Klimali piłkarza Jagielloni Białystok z autografami wszystkich zawodników, koszulka z autografem Moniki Pyrek, wspólna rozgrywka w kręgle z Leszkiem Michalakiem, plenerowy pokaz filmowy Fundacja InicjatywaB, rodzinna sesja fotograficzna od Małgorzaty Niewady, wyjątkowy herb Zjednoczonych Żarów i turkawki przyjaźni przygotowane przez Pracownię Stylu Zuzanna Urbanik i wiele innych. Nie zabraknie także pysznego domowego ciasta, które będą serwować panie z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – W tym roku państwo Iwona i Witold Markiewiczowie przekazali na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy młyn w Siedlimowicach. Osoba, która wygra licytację zostanie na jeden dzień młynarzem i pod czujnym okiem właścicieli zgłębi wiedzę na temat pracy w młynie – mówi Tomasz Pietrzyk, zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Gmina Marcinowice

Główne atrakcje rozpoczną się o 16:00 w Szkole Podstawowej w Strzelcach. Organizatorzy zapraszają do zabawy całe rodziny. W programie znalazły się m.in. występy taneczne w wykonaniu uczniów szkół w Marcinowicach i Strzelcach, pokaz żonglerki futbolówką, pokaz akrobatyczny czy prezentacja strażackiego sprzętu. Na wszystkich uczestników czekają też dodatkowe atrakcje: salon retro gier komputerowych, kiermasz fantów przygotowanych przez dzieci z gminy, kuchnia polowa, zdobienie pierników czy artystyczne malowanie twarzy.

Do wylicytowania będzie mnóstwo przedmiotów podarowanych przez firmy i mieszkańców, wśród nich: karnety na jazdy konne, dzień żeglowania po Jeziorze Mietkowskim, torty WOŚP, vouchery na zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie. O godzinie 19.00 rozbłyśnie tradycyjne „światełko do nieba”.

Gmina Dobromierz

Tegoroczne wydarzenie z dużym zaangażowanie wspierają uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Roztoce, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji oraz pozostałymi placówkami oświatowymi z naszej gminy. Od wczesnych godzin porannych wolontariusze z puszkami pojawią się w miejscowościach na terenie całej gminy. W godzinach popołudniowych natomiast zapraszamy wszystkich, którym los chorych dzieci i seniorów nie jest obojętny, na wielki finał do świetlicy wiejskiej w Roztoce, gdzie czekać będzie na Państwa wiele atrakcji. Szczegółowy harmonogram przedstawiamy poniżej.

 HARMONOGRAM IMPREZY

Bajka „Kopciuszek”. Występ uczniów klas II SP z Roztoki
13.00-13.30
Występ muzyczny ucznia SP z Roztoki Kornela Skowrona
13.30-13.50
Pokaz karate. Występ dzieci
13.50-14.10
Pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu Straży Pożarnej z Roztoki
14.00-15.00
Występ dzieci z „Małego Przedszkola” z Dobromierza
14.15-15.00
Licytacja część I
15.00-15.15
Przedstawienie „W krainie bajek”. Występ uczniów klas „0” z Roztoki
15.20-15.50
Licytacja część II
15.50-16.00
Zespół „Fire Dance”. Występ uczniów SP z Gniewkowa
16.00-16.15
Występ muzyczny ucznia SP z Roztoki Jakuba Wójcika
16.20-16.40
Zakończenie imprezy
Od godz. 14.00 do godz. 15.00 uczniowie ze szkoły z Roztoki zaprezentują „Laboratorium młodego przyrodnika” (Pokaz doświadczeń i eksperymentów). Podczas finału czynna będzie kawiarenka z pysznymi ciastami oraz napojami.