Strona główna Sport Inne Dominacja pingpongistów z SP4

Dominacja pingpongistów z SP4

0

Uczniowie SP 4 w Świdnicy najlepsi w tenisie stołowym w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017”. Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował w środę, 25 stycznia w hali na osiedlu Zawiszów turniej tenisa stołowego w kategorii szkół podstawowych. Do zawodów przystąpiło sześć drużyn dziewcząt i siedem drużyn chłopców.

tenis3

System rozgrywek uzależniony był od ilości zespołów. Dziewczęta grały systemem każdy z każdym, chłopcy systemem rosyjskim do dwóch przegranych spotkań, w których trzeba było wygrać trzy mecze. Najpierw grano dwa single i debla, a gdy to nie dawało zwycięstwa potrzebne były jeszcze dwa kolejne single. Pierwsze spotkania, tak u dziewcząt, jak i chłopców przebiegały dosyć szybko. Dopiero w strefie finałowej rywalizacja, zwłaszcza chłopców stała się bardziej wyrównana i do rozstrzygnięcia wyniku potrzebne było rozegrania aż pięciu pojedynków. W meczach o pierwsze i trzecie miejsce, to piąte ostatnie spotkanie singlowe decydowało o kolejności na podium. Zwycięska drużyna chłopców z SP 4 pokonała 3:2 „szóstkę”, natomiast trzecie miejsce zajęli zawodnicy „ósemki”, pokonując również 3:2 drużynę SP 105. U dziewcząt do ostatniego spotkania niepokonane były zawodniczki SP 4 i SP 8. W meczu o pierwsze miejsce lepsze okazały się pingpongistki z „czwórki”.

Oprócz rywalizacji o kolejne punkty do współzawodnictwa miejskiego zespoły walczyły o awans do dalszych szczebli rozgrywek, do których przechodzą zwycięzcy turnieju – dziewczęta i chłopcy z SP 4. Na zakończenie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Amelia Pieszczoch i Rafał Kamiński (SP 1), Martyna Schienke i Oliwier Kruczek (SP 4), Oliwia Przybylska i Kornel Dziedzic (SP 6), Anna Chruścik i Marcel Litwiński (SP 8), Szymon Miśkiewicz (SP 105), Sara Kuryło i Jakub Grobelny (SP 315), Nicole Chromy i Paweł Lurka (NSP Bliżej Dziecka).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):

Dziewczęta:

 1. SP 4 – 10 pkt
 2. SP 8 – 8 pkt
 3. SP 315 – 7 pkt
 4. SP 1 – 6 pkt
 5. SP 6 – 5 pkt
 6. NSP Bliżej Dziecka – 4 pkt

Chłopcy:

 1. SP 4 – 10 pkt
 2. SP 6 – 8 pkt
 3. SP 8 – 7 pkt
 4. SP 105 – 6 pkt
 5. SP 1 – 5 pkt
 6. NSP Bliżej Dziecka – 4 pkt
 7. SP 315 – 3 pkt