Strona główna 0_Slider Biskup tweetuje i zapowiada koronację

Biskup tweetuje i zapowiada koronację

16

Biskup świdnicki poszedł w ślady papieża Franciszka i od dzisiaj ma swoje konto na Twitterze. Pierwszą wiadomość Ignacy Dec wysłał podczas dorocznego, świątecznego spotkania z dziennikarzami. Zapowiedział również najważniejsze w 2017 roku wydarzenie dla diecezji – koronację obrazu Matki Boskiej Świdnickiej.

biskup-tweetuje“Dobra, prawdy i piękna nie można nigdzie kupić” – to pierwsze słowa biskupa Ignacego Deca na tweeterze.

biskup-tweetBiskup podczas spotkania w Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy zaprosił do udziału w wydarzeniach kościelnych planowanych na 2017 rok. Najważniejszą uroczystością czekającą świdnickich diecezjan będzie zapowiadana na 13 maja koronacja obrazu Matki Bożej Świdnickiej (zwanej Uzdrowieniem Chorych), czczonego od setek lat w katedrze.

biskup-i-obrazWizerunek Maryi zostanie także ozdobiony drogocenną sukienką, która zaprojektowana i wykonana w gdańskiej pracowni Mariusza Drapikowskiego – bursztynnika pochodzącego z Dzierżoniowa. Do jej wykonania użyto złota, srebra, naturalnego koralu, jaspisu i brylantów.  Data uroczystości koronacji jest nieprzypadkowa, w tym dniu przypada bowiem setna rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie.

/red./