Strona główna Wydarzenia Świdnica “Biesiada u Babuni i Dziadunia” po raz osiemnasty

“Biesiada u Babuni i Dziadunia” po raz osiemnasty [FOTO]

0

Nie wszyscy mają kochających wnuków, ale w Świdnicy o ich święcie dzieci i młodzież pamiętają od wielu lat. Już po raz osiemnasty Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych wspólnie z Urzędem Miejskim przygotował “Biesiadę u Babuni i Dziadunia”.

18 BIESIADA U BABUNI I DZIADUNIA - 2017.01.24 - (5)Do wspólnej zabawy i poczęstunku zostało zaproszonych ponad 150-ciu świdnickich seniorów. We wtorkowe popołudnie w Klubie Bolko wspólny czas spędzili podopieczni Dziennego Domu Senior-Wigor, emerytowani nauczyciel, członkowie Związku Rencistów i Emerytów oraz podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. O przygotowanie sali, stołów, a także zapewnienie zabaw zadbali uczniowie Szkoły Policealnej Służb Społecznych i Medycznych oraz Ogólnokształcącej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie. Dla gości ze spektaklem “Niezapominajka” wystąpił Teatrzyk Zielona Gęś, działający w Domu Senior-Wigor. Wielkie brawa otrzymali tancerze grup dziecięcej i młodzieżowej Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego “Krąg”, którzy od lat włączają się w inicjatywę wspólnych obchodów Dnia Babci i Dziadka.

Wśród gości znaleźli się prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego. Wszyscy zaproszeni seniorzy otrzymali drobne upominki.

/red./
Zdjęcia Anna Pawłowska
Zdjęcia “Kręgu” Wojciech Skiślewicz