Strona główna 0_Slider Zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich

Zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich [FOTO/VIDEO]

2

Śląscy policjanci zlikwidowali w Świdnicy nielegalną uprawę marihuany. Zatrzymani zostali trzej mężczyźni, wszyscy to mieszkańcy Świdnicy i okolicznych miejscowości.

narkotyki-3Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Katowicach prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach postępowanie dotyczące produkcji i rozprowadzania środków odurzających. W ramach tego śledztwa, w oparciu o wcześniej zgromadzone materiały zatrzymali trzech mężczyzn – dwóch w wieku 24 lat i jednego 25-latka. Akcja miała miejsce w Świdnicy, w województwie dolnośląskim, a wszyscy zatrzymani to mieszkańcy tego miasta lub jego okolic.

Śledczy przeszukali różnego rodzaju pomieszczenia, którymi dysponowali zatrzymani i zabezpieczyli łącznie około 6,5 kilograma ziela konopi indyjskich, ponad 300 gramów pasty i dwa litry płynu na bazie marihuany, oraz 217 gramów amfetaminy, a także niezidentyfikowane dotąd 50 tabletek i 100 gramów substancji w postaci kryształów. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 47 tys. złotych. Jednocześnie zlikwidowano nielegalną plantację 26 krzewów konopi indyjskich.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli różne zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, między innymi obejmujące uprawianie krzewów konopi, wytworzenie znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany i innych produktów na bazie tego narkotyku oraz udział w obrocie marihuaną i posiadanie znacznych jej ilości.

Wobec dwóch zatrzymanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju, natomiast w stosunku do trzeciego, 24-latka, Sąd Rejonowy w Gliwicach zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

KWP Katowice, opr. red.