Strona główna 0_Slider Wigilia Wszystkich Świdniczan

Wigilia Wszystkich Świdniczan [FOTO]

1

Był gorący barszcz, serwowany jak zawsze przez świdnickich harcerzy, sianko na wigilijny stół od portalu Swidnica24.pl, świąteczne przedstawienie, opłatek i przede wszystkim życzenia. Po raz pierwszy od lat w życzeniach pojawiły się odniesienia do aktualnych wydarzeń.

wigilia-na-rynku-2016-12-18-jpg-21Już po raz 9. mieszkańcy Świdnicy spotkali się w ostatnią niedzielę przed Bożym Narodzeniem na Rynku. Przedstawienie wspominające wędrówkę Maryi i Józefa do Betlejem po raz kolejny przygotowała Magdalena Szarwaryn. Tym razem opowieść snuł św. Franciszek, a nowym akcentem stało się zaproszenie widzów do witania Dzieciątka w szopce.

Tradycyjnym akcentem spotkania stało się przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju. Komendantka Hufca ZHP w Świdnicy Mariola Pamuła przypomniała historie i znaczenie światła, które harcerze niosą z Ziemi świętej na cały świat. Życzenia świdniczanom złożyli przedstawiciele kilku wyznań, m.in. biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Waldemar Pytel, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Kościoła Rzymsko-Katolickiego, ks. Piotr Nikolski, proboszcz parafii prawosławnej w Świdnicy. Na scenie pojawili się także wicestarosta Zygmunt Worsa, wicewójt gminy Świdnica Zbigniew Kanicki i poseł klubu parlamentarnego PiS Wojciech Murdzek. Nie było posłów opozycji, którzy pozostali w Sejmie, gdzie domagają się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia w związku z obecnym kryzysem parlamentarnym.

Prezydent Beata Moskal-Słaniewska podkreśliła, że w tym roku życzenia spokojnych świat nabierają szczególnego znaczenia. Przypomniała dramat mieszkańców syryjskiego Aleppo i obecną sytuację w Polsce. – Mamy niespokojne noce i wszystkim życzę, by to się zmieniło. Życzę wszystkim, by szanowali innych ludzi, by potrafili porozumieć się mimo różnic.

/asz/
Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułWysoki lot Ikara
Następny artykułSkończyła jazdę na ścianie domu