Strona główna Kultura Uczyć historii Świdnicy w szkołach

Uczyć historii Świdnicy w szkołach

3

Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej propaguje naukę lokalnej historii w szkołach. – Za nami pierwsze spotkania z nauczycielami, planujemy kolejne – zapowiada Urszula Pawłowska, prezes jednego z najdłużej działających w Świdnicy stowarzyszeń.

rocznik-swidnicki-2015W Towarzystwie pojawiły się nowe siły. Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 8 Małgorzata Gryń-Chlebicka i historyk z tejże placówki Bartosz Ciesielski podjęli się koordynowania prac nad kolejnym wydaniem Rocznika Świdnickiego. Zastąpili Wiesława Rośkowicza, który przez kilka ostatnich lat pełnił funkcję redaktora prowadzącego. – Zespół pozostaje niezmienny – zaznacza Urszula Pawłowska. – Chcemy jednak wykorzystać nowa energię i mocniej wejść we współpracę z nauczycielami historii. Bardzo zależy nam na tym, by świdnickie dzieci i młodzież więcej wiedziały o historii miasta, regionu. Znakomitym źródłem tej wiedzy jest nasz Rocznik Świdnicki. Będziemy zachęcać, by nauczyciele sięgali po to cenne wydawnictwo. Zależy nam także na tym, by lekcje były atrakcyjne.

I o tym właśnie autorzy Rocznika przynajmniej raz na kwartał będą rozmawiać na spotkaniach z nauczycielami. Rocznik Świdnicki miał już 43 edycje. Każdy tom zawiera ciekawe informacje z historii Świdnicy i powiatu świdnickiego, a także kroniki i statystyki.

/asz/