Strona główna Sport Siatkówka Siatkarki z V LO z awansem do finału dolnośląskiego!

Siatkarki z V LO z awansem do finału dolnośląskiego!

0

Uczennice V Liceum Ogólnokształcącego wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy w pięknym stylu wywalczyły awans do dolnośląskiego finału w siatkówce kobiet w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

siatka

W czwartek, 15 grudnia w hali ZSE, uczennice Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego pokonały ZSO Kłodzko 2:0 (25:7, 25:14) oraz w ścisłym finale zdeklasowały ZS nr 1 z Wałbrzycha 2:0 (25:7, 25:7). Wcześniej zawodniczki V LO pokonały również bez straty seta swoje przeciwniczki w półfinale strefy wałbrzyskiej (ZS nr 1 Wałbrzych i ZS nr 2 Wałbrzych) oraz w finale powiatu świdnickiego (II LO Świdnica, I LO Świdnica oraz III LO Świdnica).

Najwszechstronniejszą zawodniczką naszej drużyny została uznana Paulina Szymańska grająca na pozycji libero. Finał dolnośląski odbędzie się w drugim tygodniu stycznia 2017 roku. Podopieczne trenera Wojciecha Ząbka, Katarzyny Czapli i Michała Tomiałowicza wystąpiły w składzie: Paulina Jewiarz (kapitan), Paulina Szymańska, Martyna Kulik, Angelika Rutowicz, Marta Mielnik, Julia Stefańska, Agata Nowak, Martyna Wierzbicka, Paulina Wazner, Julia Zwolińska, Natalia Żołnierek, Natalia Kondracka, Kornelia Grzelka, Martyna Zwolińska i Gabriela Mazur.