Strona główna 0_Slider Kolejne radiowozy dla policji

Kolejne radiowozy dla policji [FOTO]

3

Po komendzie w Świdnicy, także dwa komisariaty policji  powiatu świdnickiego  wzbogaciły się o nowe radiowozy. Jednostka w Strzegomiu otrzymała jeden, a komisariat w Świebodzicach aż dwa nowe pojazdy. W ich uroczystym przekazaniu brali udział komendanci jednostek policji powiatu świdnickiego, przedstawiciele miejscowych władz samorządowych oraz duchowieństwa.

radiowozy-nowe-29 Do tej jednostki w Świebodzicach trafiły pojazdy marki opel combo oraz kia cee’d. Oba zostały zakupione ze środków finansowych policji oraz w równej części z funduszy przekazanych przez Urząd Miejski.

Kluczyki do radiowozów uroczyście przekazali policjantom burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz oraz radny i przewodniczący komisji ds. bezpieczeństwa Jarosław Dąbrowski. Na spotkaniu obecny był także komendant Straży Miejskiej Łukasz Gil. Pojazdy, z życzeniami bezpieczeństwa na drodze, poświęcone zostały przez proboszcza parafii pw.Św.Mikołaja w Świebodzicach – ks.Józefa Siemasz.

Podobna uroczystość miała miejsce w Strzegomiu, gdzie tamtejszy komisariat także otrzymał  nowy pojazd. Flota strzegomskich radiowozów wzbogaciła się o opla combo – analogiczny do tych, jakie trafiły wcześniej do Świdnicy i Świebodzic. Identycznie jak w tych jednostkach, także i w Strzegomiu  Urząd Miejski sfinansował połowę wartości tego pojazdu.

Na spotkaniu oprócz licznie przybyłych radnych Rady Miejskiej Strzegomia, obecny był także burmistrz tego miasta – Zbigniew Suchyta. Właśnie on oficjalnie przekazał kluczyki i dokumenty pojazdu funkcjonariuszom, życząc im bezproblemowej eksploatacji. W tej samej intencji radiowóz został także poświęcony przez proboszcza parafii pw.Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzegomiu – ks.Marka Żmuda.

Na obu uroczystościach byli obecni komendanci świdnickiej jednostki – komendant powiatowy policji w Świdnicy nadkom.Andrzej Dobies oraz jego zastępca nadkom.Adam Jacek Pilch. W Świebodzicach nie zabrakło ponadto miejscowego komendanta – kom.Janusza Kozendry, natomiast w strzegomskim spotkaniu uczestniczyli obaj szefowie tamtejszej jednostki – podisnp.Piotr Galicki oraz podinsp.Sławomir Jankowski.

/KPP w Świdnicy, opr. red./
Zdjęcia KPP w Świdnicy

Poprzedni artykułCollie czeka na właściciela [AKTUALIZACJA]
Następny artykułKto przygarnie Rumianka? [AKTUALIZACJA]