Strona główna 0_Slider Kolejne projekty budżetu obywatelskiego rozpoczęte

Kolejne projekty budżetu obywatelskiego rozpoczęte

12

Znacznie więcej niż przewidywano pierwotnie pochłoną prace przy dwóch kolejnych zadaniach z budżetu obywatelskiego. Rozpoczęły się prace na placu Drzymały i na skwerze przy ulicy Wałowej.

ul-walowa-2016-12-05-5Rewitalizacja skweru przy placu Michała Drzymały była zwycięskim projektem w dzielnicy Centrum podczas ostatniej edycji budżetu obywatelskiego. Na jego realizację przeznaczono pierwotnie 288 tysięcy złotych. Jak podaje Magdalena Dzwonkowska, teraz mowa jest o 876 tysiącach. Rzeczniczka UM tłumaczy, że rozszerzono zakres zadania tak, by za chwilę znów nie rozkopywać tego miejsca. – Na pl. Drzymały rozpoczęły się prace rozbiórkowe i równanie terenu. W tej chwili przygotowywana jest procedura mająca na celu wyłonienie wykonawców: oświetlenia skweru, alejek wewnętrznych oraz prac związanych z przygotowaniem terenu do nasadzenia roślin wiosną tj. usunięcie drzew, krzewów oraz korekcje pozostałych  drzew – wylicza Magdalena Dzwonkowska. – W tym roku planowane jest także ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy przebudowy parkingu, chodników i oświetlenia przy pl. Drzymały. Na skwerze powstaną dwa place zabaw: dla dzieci młodszych i starszych. Urządzenia zabawowe oraz elementy małej architektury, czyli m.in. ławki, kosze na śmieci zakupione zostaną do końca roku. Ich montaż planowany jest wiosną przyszłego roku.

drzymaly-projekt

Skwer przy ulicy Wałowej miał kosztować 256 tysięcy, a przewidywana kwota to 360 tysięcy złotych. W planach jest m.in budowa nowej fontanny o konstrukcji posadzkowej, w której w ciepłe dni będzie można moczyć nogi. – Na skwerze przy ul. Wałowej trwa rozbiórka obiektów. Przygotowywana jest procedura mająca na celu wyłonienie wykonawcy oświetlenia oraz prac związanych z przygotowaniem terenu do nasadzenia roślin wiosną – informuje rzeczniczka UM.

rys-2-plansza-barwna-walowa

/asz/
Zdjęcia Anna Pawłowska