Strona główna Sport Piłka nożna Fantastyczny występ piłkarzy Polonii-Stali w Czechach!

Fantastyczny występ piłkarzy Polonii-Stali w Czechach!

0

Czeski Jablonec okazał się bardzo szczęśliwy dla młodej drużyny z rocznika 2006 prowadzonej przez trenera Mariusza Krupczaka. Poloniści zaprezentowali się wyśmienicie, okazali się zdecydowanie najlepsi, wygrywając wszystkie mecze. Na uwagę zasługuje wygrana w fazie mistrzowskiej ze Spartą Praga (3:2) – najbardziej utytułowaną drużyną w kraju – 12-krotnym mistrzem Czech i 21-krotnym mistrzem Czechosłowacji!

polonia-stal

Piotrka Widłę wybrano ponadto najlepszym bramkarzem turnieju (świetnie wprowadzał piłkę nogami miał kilka super obron). Nasza praca przynosi efekty (większość zawodników uczęszcza do klas sportowych w SP 6 w Świdnicy). Jestem zadowolony z występu chłopaków. Realizowali to co trenujemy i co sobie zakładaliśmy przed turniejem. Trzeba jednak dodać, że nie popadamy w.samozachwyt, jesteśmy świadomi swoich błędów, bo stać nas na wiele więcej, na zdecydowanie lepsza grę… Jeśli będziemy ciężko pracować, to będziemy mieli z kolejnych występów chłopaków wiele powodów do zadowolenia – komentuje trener drużyny Mariusz Krupczak.

Wyniki:
Polonia-Stal – Fk Jablonec A 2:1
Polonia-Stal – Sokol Repy 4:0
Polonia-Stal – FK Usti nad Labem 2:1
Polonia-Stal – Sparta Praga 3:2
Polonia Stal – Jiskra Mimon 2:1

Końcowa kolejność:
1. Polonia-Stal Świdnica
2. Jiskra Mimon
3. Sparta Praga
4. FK Jablonec A
5. FK Usti nad Labem
6. FK Mlada Boleslaw
7. FK Jablonec B
8. Sokol Repy

Skład Polonii-Stali: Widła, Dadas, Homa, Korab, Paliński, Lipinski, Cybruch, Duda, Taratuta, Safian, Cieślak.

dsc_1904

Inna drużyna Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2007 całkowicie zdominowała z kolei zawody rozgrywane w Kątach Wrocławskich. Biało-zieloni występujący pod wodzą trenera Andrieja Kozachenko także wygrali wszystkie swoje spotkania, legitymując się bilansem goli 21:2! No kolejnych miejscach podium stanął GOKiS Kąty Wrocławskie i Śląsk Wrocław.

Skład Polonii-Stali: Wielemborek, Studnicki, Karaś, Paluch, Urbańczyk, Pawlik, Dudzic, Sośnicki, Kulig