Strona główna Wydarzenia Świebodzice Będą mieli przystań kajakową

Będą mieli przystań kajakową

0

Nie tylko świdniczanie będą mogli latem pływać na kajakach. Podobna atrakcja powstanie w Świebodzicach. Przystań kajakowa jest jednym z elementów dużego projektu odnowy miejskiej zieleni.

przystan

Jak informuje rzeczniczka UM w Świebodzicach Agnieszka Bielawska-Pękala, wniosek gminy Świebodzice, związany z kompleksową rewitalizacją terenów zielonych i budową nowych miejsc do rekreacji, otrzymał bardzo wysoką punktację i znalazła się wśród 7 zakwalifikowanych do dofinansowania projektów w całej Polsce. Świebodzice są na 4. miejscu listy rankingowej, jako jedyna gmina z Dolnego Śląska.

– To bardzo dobra wiadomość, projekt jest nowatorski i obejmie bardzo duży obszar miasta, ponad 19 hektarów, skupionych w 12 wybranych obszarach we wszystkich dzielnicach miasta – komentuje burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Koncepcja zakłada nie tylko rewitalizację istniejących terenów zielonych, ale także budowę nowych wraz z infrastrukturą rekreacyjną, służącą do odpoczynku, spędzania wolnego czasu, uprawiania sportów. Przybędzie zieleni np. na osiedlach i niezagospodarowanych skwerach. Odtworzone zostaną także historyczne miejsca, jak chociażby przystań kajakowe na stawie Warszawianka. Ten zakątek miasta odzyska swój dawny blask i przynależną mu funkcję.

Projekt Świebodzic otrzymał 64 punkty – a projekt z miejsca pierwszego miał tylko o dwa punkty więcej. Wartość zaplanowanych w ramach rewitalizacji działań to ponad 3,5 mln zł, wysokość dofinansowania wyniesie 85 % kosztów. Umowa zostanie podpisana najprawdopodobniej w lutym 2017 r.

/opr. red./