Strona główna 0_Slider Atramentowa Stanisława odwiedzi Świdnicę

Atramentowa Stanisława odwiedzi Świdnicę [KONKURS]

0

Stanisława Celińska aktorka i piosenkarka, przez wielu krytyków okrzyknięta polską Cesarią Evora. Wspólnie z wybitnym muzykiem Maciejem Muraszko dla swoich wiernych słuchaczy przygotowała płytę „Atramentowa”, która szybko zyskała sympatię słuchaczy, by w końcu zdobyć status „Platynowej Płyty”. Autorami tekstów na płycie są m.in. Wojciech Młynarski i Muniek Staszczyk. Świdnicki koncert będzie okazją do wysłuchania genialnej artystki w utworach z tej właśnie płyty.

celinska-swidnica

UWAGA! Bilety w Informacji Turystycznej w Świdnicy będą dostępne od listopada 2016.

W swoich piosenkach Stanisława Celińska dotyka tematów trudnych i życiowych. Jak sama mówiła niektóre z nich dotyczą bezposrednio jej życia, ale również życia wielu ludzi, którzy „pogubili się” w pędzie dnia codziennego, lekkomyślności i wiary w niezniszczalność.

Wieczór spędzony ze Stanisławą Celińską i zespołem pod kierwonictwem Macieja Muraszko, to chwile niezapomnaine, do których chce się po czasie wracać, bo każdy koncert jest inny, jak każdego dnia inny jest człowiek. Wspaniała muzyka, cudowne piosenki i cudowna Stanisława Celińska na scenie.

Maciej Muraszko jest twórcą muzyki do filmów dokumentalnych (m.in. „Wracając do Marka” – dokument o Marku Hłasce) i reklamowych (laureat nagrody TYTANA) oraz muzyki filmowej i teatralnej (m.in. „Pinokio”, „Król Ubu”, „Toksyny”) a także współczesnej (m.in. „Warszawska Jesień”, Tryptyk „Wierchy” na 70-ciu perkusistów, organy i chór wykonany w Poznaniu, Genewie i w Barcelonie). Za muzykę do filmu Saniewskiego „Bezmiar Sprawiedliwości” otrzymał nagrodę publiczności „Jańcio Wodnik” na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia 2007”. Z upodobaniem eksperymentuje z różnymi gatunkami muzyki. Jest założycielem wielu formacji muzycznych, m.in. Kwartetu A2 z Krzysztofem Majchrzakiem, zespołu Los Locos, fm mooraho oraz Psychodancing.

Jest producentem muzycznym m.in. wszystkich płyt wydanych wspólnie przez Macieja Maleńczuka i zespół Psychodancing, a także płyty „Cudowny świat” dedykowanej wspaniałemu polskiemu kardiochirurgowi Zbigniewowi Relidze w nagraniu której udział wzięli wybitni polscy wykonawcy (m.in. Stanisława Celińska, Małgorzata Walewska, Zbigniew Kurtycz, Stanisław Sojka, Mietek Szcześniak) z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Zabrzu. Najnowsze produkcje to album Stanisławy Celińskiej oraz płyta dla dzieci.

Ten wszechstronny muzyk, kompozytor, aranżer i producent jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ma w swoim dorobku współpracę z wieloma artystami, m.in. z Marylą Rodowicz, Zbigniewem Górnym, Ryszardem Rynkowskim, Mieczysławem Szcześniakiem, Maciejem Maleńczukiem, Zbigniewem Wodeckim, Rudi Schubertem, Piotrem Gąsowskim, Krzesimirem Dębskim, Kevinem Davisem oraz Nippim Noyą. Ponadto współpracował z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Poznaniu, Państwową Filharmonią w Poznaniu oraz Filharmonią Narodową w Warszawie.

Zapraszamy Państwa na koncert Stanisławy Celińskiej wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko. Mamy dla naszych Czytelników 4 pojedyncze zaproszenia, aby je wygrać trzeba przesłać do redakcji maila z odpowiedzią na pytanie: proszę popdać tytuł debiutanckiej płyty Stanisławy Celińskiej oraz rok jej premiery. Odpowiedzi proszę przesyłać na adres [email protected] W temacie e-maila proszę wpisać „Atramentowa”, w treści poza prawidłową odpowiedzią proszę podać swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu (do wiadomości redakcji) a także zawrzeć informację o zgodzie na publikację imienia i nazwiska w przypadku wygranej. Rozwiązanie konkursu nastąpi w weekend 10-11 grudnia.

/artykuł nadesłany/

Poprzedni artykułŻył w klatce, czeka na dom
Następny artykułŚnieżynka i św. Mikołaj przyjechali zabytkowym pociągiem [FOTO]