Strona główna Sport Piłka ręczna Zrobili swoje, ale bez fajerwerków

Zrobili swoje, ale bez fajerwerków

0

Po raz ósmy w tym sezonie piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica zapisali na swoim koncie zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Tym razem jednak wygrana nie była tak przekonująca lecz przede wszystkim liczą się dwa punkty.

skpr-wroclaw

W 44. minucie zapachniało sensacją, gdy po sześciu kolejnych swoich trafieniach Sparta wyszła na prowadzenie 18:17. Przyjezdni złapali wiatr w żagle i uwierzyli, że stać ich na sprawienie sensacji. ŚKPR egzamin z próby nerwów zdał jednak celująco. W cztery minuty rzucił cztery gole i szybko uspokoił sytuację na parkiecie. Podrażnieni świdniczanie nabrali ochoty na odniesienia wyższego zwycięstwa, ale na to zabrakło już czasu i trzeba było zadowoli się pięcioma golami zapasu. Przez pierwsze trzy kwadranse Szare Wilki kontrolowały spotkanie, ale też od pierwszych minut widać było, że rywale przyjechali do Świdnicy powalczyć. Uważna gra w obronie i konsekwencja w ataku pozwoliła gościom na utrzymywanie przyzwoitego wyniku. Przewaga ŚKPR-u oscylowała między dwoma a sześcioma golami.Podobnie jak we wcześniejszych meczach trener Grzegorz Garbacz wypuścił do boju wszystkich szesnastu graczy,  dziewięciu wpisało się na listę strzelców.

– Spodziewaliśmy się, że będzie ciężko, bo ostatnio Oborniki grają coraz lepiej. Na początku drugiej połowy przydarzył nam się słaby okres, którzy przegraliśmy 0:6, ale za swoją postawą na boisku zespół należy pochwalić za walkę i pogratulować. To była dla nas cenna nauka, bo wiadomo, że mecz na styku gra się inaczej. Musimy wyciągnąć wnioski, aby cały czas gra wyglądała tak jak my chcemy. Przeciwnicy nastawiają się na grę z nami i może być coraz trudniej, dlatego musimy być bardziej skupieni na tym, co robimy – wyznał trener Grzegorz Garbacz. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale mogliśmy i powinniśmy wygrać wyżej. Myślę, że był to jeden ze słabszych naszych meczów, dobrze, że mamy go już za sobą, a kolejne będą lepsze – dodał Dariusz Bajkiewicz.

ŚKPR Świdnica – Sparta Oborniki Wlkp. 26:21 (15:11)

ŚKPR: Bajkiewicz, Kurasiński, Wasilewicz – P. Kijek 5, K. Rogaczewski 4, Piędziak 4, Rzepecki 3, Adamek 3, P. Rogaczewski 3, Brygier 2, Czerwiński 1, Yefimenko 1, Mieczkowski, Bieżyński, Chaber, D. Kijek

/ŚKPR/
 

Poprzedni artykułŚwięto Niepodległości z marszem [PROGRAM OBCHODÓW]
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]