Strona główna 0_Slider Żłobek numer dwa od marca

Żłobek numer dwa od marca

0

O trzy miesiące przesunęła się data uruchomienia Żłobka Miejskiego nr 2 w Świdnicy. Podczas ostatniej sesji Rada Miejska przyjęła statut nowej placówki, a prezydent miasta zapewniała, że Świdnica nie straci z powodu opóźnienia ministerialnej dotacji.

zlobek-1Powstający na osiedlu Zawiszów żłobek miał być oddany do użytku 1 stycznia 2017 roku, jednak nie udało się w terminie zakończyć prac budowlanych. Wyłoniona w przetargu firma KBUD miała termin do 7 listopada 2016. Wiadomo już, że prace potrwają do końca grudnia, a zaraz potem rozpocznie się wyposażanie placówki. W osobnym przetargu wyłoniono dostawców mebli i urządzeń AGD.

Inwestycja będzie kosztowała ok. 4,5 miliona złotych. Z programu Maluch 2016 miasto otrzymało 1,83 miliona złotych dotacji, która powinna być rozliczona jeszcze  w tym roku. Jak zapewniała radnych prezydent Beata Moskal-Słaniewska, zostały już podjęte rozmowy o przedłużeniu terminu.

Równolegle z kończeniem prac budowlanych i wyposażaniem żłobka będzie prowadzony nabór kadry i dzieci. W placówce opiekę znajdzie 100 maluchów.

/asz/

Poprzedni artykułBudżet obywatelski tematyczny?
Następny artykułWyrzucają radnego Soleckiego z pracy [OŚWIADCZENIE]