Strona główna Sport Piłka nożna Wygrana AKS-u, klęska Karoliny

Wygrana AKS-u, klęska Karoliny

0

W odmiennych nastrojach kończyli zmagania w 2016 roku piłkarze AKS-u Strzegom i Karoliny Jaworzyna Śląska. Pierwsi wygrali 1:0 w Mirsku, drudzy zostali rozbicie w Wielkiej Lipie, ulegając miejscowemu Sokołowi aż 1:6!

000000000000000ogolnepilka

Podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego po golu Adama Wasilewskiego pokonali na wyjeździe Włókniarza 1:0. – W końcówce zrobiło się trochę nerwowo, jednak ostatecznie udało nam się wywalczyć trzy ważne punkty na trudnym terenie. Graliśmy na błotnistym boisku, które było sprzymierzeńcem gospodarzy. Atakujący zespół miał o wiele trudniej, gdyż w takich warunkach ciężko jest konstruować akcje ofensywne. Tym bardziej dziękuję chłopakom za podjęcie walki i wygraną. Za nami cała runda jesienna, w której pokazaliśmy się z jak najlepszej strony. Zdobyliśmy 28 punktów. Strzeliliśmy aż 48 goli, a większość z nich po ładnych, zespołowych akcjach. Myślę, że nasi kibice powinni być usatysfakcjonowani poziomem i stylem, jaki zaprezentowaliśmy. Odkąd jestem w Strzegomiu, to właśnie ten zespół gra najlepszą i najbardziej efektowną piłkę – podsumował trener Jarosław Krzyżanowski.

Włókniarz Mirsk – AKS Strzegom 0:1 (0:0)

AKS: Słowik, Durajczyk, Serweciński, Sudoł, Krupnik, Sabat (55′ Alwin), J. Krzyżanowski, Sobczak, Domaradzki, M. Wasilewski (82′ Szerszeń), A. Wasilewski.

Zupełnie nie wyszedł mecz ekipie Karoliny Jaworzyna Śląska. Zespół Tomasza Idziaka uległ 1:6 Sokołowi Wielka Lipa. Do przerwy nie było jeszcze tak źle, goście po trafieniu Mateusza Ptaka przegrywali tylko 1:2 i mogli liczyć na korzystny rezultat. Po zmianie stron przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji.

Sokół Wielka Lipa – Karolina Jaworzyna Śląska 6:1 (2:1)

Karolina: Wajdzik, Czernicki, Salamon, Mrowiec, Krawczyk, Ptak (87′ Wudel), Rogowski (64′ Schmidt), Borowy (64′ Jaszowski), Roszak (79′ Adamowicz), Mróz, Ignatowicz.

/Mateusz Dzień vel Rakoczy, [email protected]/

Poprzedni artykułNajlepsi w powiecie
Następny artykułPosłuchane: Koncert Nut Cane