Strona główna 0_Slider Woda będzie droższa

Woda będzie droższa

31

Nad zmianą opłat za wodę i ścieki w najbliższy piątek będzie obradować Rada Miejska w Świdnicy. Ceny mają wzrosnąć od 6 do 17 groszy na metrze sześciennym, a opłata stała o 25 groszy. Nowe taryfy przygotowało Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Na tej samej sesji, jak już informowaliśmy, miasto chce przekazać ŚPWiK zadanie wyremontowania letniego kąpieliska.

wodaCeny wody podnoszone są w Świdnicy raz na 2-3 lata. Propozycja na 2017 rok najwyższy wzrost przewiduje w opłacie stałej. Jak tłumaczy ŚPWiK, przyczyną jest to, że obecne stawki nie pokrywają kosztów obsługi klientów. Wpływ na zmianę ma również rozbudowa radiowych odczytów zużycia wody. Kolejnym argumentem ma być fakt, że opłata stała za wodę i ścieki nie była zmieniana od kilku lat.

Proponowane zmiany cen i opłat za wodę:

woda-ceny-2017Proponowane zmiany cen i opłat za odbiór ścieków:

scieki-ceny

Również w piątek Rada Miejska zadecyduje, czy przekazać Świdnickiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji wykonanie remontu basenu przy ulicy Śląskiej. Jak już informowaliśmy, koszt szacowany jest na ok. 24 miliony złotych brutto. Miejska Spółka miałaby na przebudowę kąpieliska zaciągnąć kredyt.

/opr. red./