Strona główna 0_Slider W piątek Świdnicki Bieg Niepodległości

W piątek Świdnicki Bieg Niepodległości

0

Można odliczać już tylko godziny do startu dziewiątej edycji Świdnickiego Biegu Niepodległości. Start i meta organizowanej przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji imprezy tradycyjnie będą usytuowane w Rynku, a biuro zawodów pierwszy raz w Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Bieg_Niepodległości_2014_ (25)

Start punktualnie o 12.00. Zapisy i odbiór pakietu startowego (koszulka, opaska) już od godziny 9.00 odbywać się będą w Muzeum Dawnego Kupiectwa (wejście od Rynku, wyjście przy Wieży Ratuszowej). W porównaniu do poprzednich lat w biurze zawodów pracować będzie dodatkowych piętnaście osób. O 11.50 odbędzie się wspólna rozgrzewka, którą poprowadzi Magdalena Ociepa z Cross Fit Box 74.

Oficjalny start z udziałem włodarzy miasta i powiatu zaplanowany jest na godzinę 12.00 spod Informacji Turystycznej. Dla biegaczy i amatorów nordic walkingu przygotowano cztery okrążenia trasy: Rynek, ul. Grodzka, ul. Zamkowa, ul. Kotlarska, Rynek, ul. Długa, ul. Daleka, ul. Pułaskiego, Rynek. Długość jednego okrążenia wynosi 1250 metrów. Przebiec można maksymalnie cztery pętle. Każdy sam decyduje ile okrążeń chce pokonać. Tradycyjnie nie będzie mierzony czas i notowane zajęte miejsce. Ważny jest sam udział i dobra zabawa w atmosferze radosnego rekreacyjno-patriotycznego pikniku.

bieg-mapka

Na uczestników czeka rekordowa liczba 1500 koszulek i tyle samo pamiątkowych medali wykonanych na kanwie pomysłu 13-letniego Dawida Szydłowskiego, zwycięzcy ogłoszonego przez ŚOSIR konkursu na projekt medalu. Po biegu (około godziny 13.00) zaplanowano losowanie nagród. Każdy, kto pobiegnie stanie przed szansą wygrania karnetów wolnego wstępu na lodowisko i pływalnię krytą ŚOSiR-u oraz talonów wartości 100 złotych do Sklepu Sportowego JT Sport z ulicy Pułaskiego, Restauracji Manufaktura z z ulicy Bystrzyckiej, Kryształowej Gospody Kuflowej z ulicy Równej i restauracji Da Grasso z ulicy Zamkowej. Dodatkowo rozdane zostaną zaproszenia na bezpłatny trening do Fitness World Świdnica w Galerii Świdnickiej.

Bieg_Niepodległości_2014_ (3)

Serdecznie zapraszam do udziału całe rodziny. Mam nadzieję, że bieg będzie wspaniałym wydarzeniem uświetniającym obchody Narodowego Święta Niepodległości – zachęca do udziału w Biegu Niepodległości dyrektor ŚOSiR-u, Jerzy Żądło.

Głównymi organizatorami 9. Biegu Niepodległości Świdnica 2016 są: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Współorganizatorzy: Muzeum Dawnego Kupiectwa, ZHP Hufiec Świdnica, firma JAKO, Cross Fit Box 74, Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie.

/OSiR/

Poprzedni artykułPatriotyczne śpiewanie już dzisiaj
Następny artykułSąsiad wyciął numer