Strona główna 0_Slider Świdniczanie w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości

Świdniczanie w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości

0

Nauczyciele wezmą udział w warsztatach, uczniowie dowiedzą się, jak działa lokalna firma, która odniosła sukces. Świdnica włącza się do Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

tydzien-przedsiebiorczosciŚwiatowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week)  to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest od 2008 roku, w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, czy budowania własnej marki.

W Świdnicy Inkubator Przedsiębiorczości Regionu Sudeckiego wraz z Partnerami: Urzędem Pracy, Fundacją „Krzyżową” dla porozumienia Europejskiego, Społeczną Akademia Nauk oraz Sudecką Izba Przemysłowo-Handlową przygotowali projekt „Partnerstwo na rzecz przedsiębiorczości młodych”, w ramach którego już dzisiaj w Krzyżowej zostanie przeprowadzone szkolenie dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą „Kalejdoskop Kariery”. Natomiast jutro w Społecznej Akademii Nauk w Świdnicy zostanie zorganizowane spotkanie z pracodawcami dla młodzieży szkół zawodowych i technikum „Perspektywy zatrudnienia w Regionie”.

Na czwartek zaplanowano wizytę studyjną dla młodzieży  w firmie Sonel. W wydarzeniu biorą udział szkoły ponadgimnazjalne ze Świdnicy: Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych, Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych, Zespół Szkół Ekonomicznych im. W. Stysia, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Nr 1.

/opr. red./

Poprzedni artykułNagrodzeni za świetne kibicowanie [FOTO, VIDEO]
Następny artykułJubileuszowy koncert świdnickiego Chóru Miejskiego