Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnica i Trutnov – kolejne wspólne projekty

Świdnica i Trutnov – kolejne wspólne projekty

0

W przyszłym roku Świdnica rozpocznie realizację dwóch polsko-czeskich mikroprojektów – „Domowe krajobrazy i ich opowieści” oraz „I małe jest piękne”. Łącznie ze środków pochodzących z Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis oba przedsięwzięcia otrzymają dofinansowanie w wysokości ponad 40 tysięcy euro.

trutnovProjekt „Domowe krajobrazy i ich opowieści” skierowany jest do dzieci. W jego ramach będą realizowane wielotematyczne, wspólne wycieczki dla dziewcząt i chłopców ze Świdnicy i Trutnova. Najmłodsi podczas wypraw tworzyć będą prace plastyczne, które zostaną później wykorzystane do publikacji dwujęzycznych broszur. Oprócz rysunków zawierać one będą teksty w postaci legend i opowieści oraz opisy i mapki z każdej wycieczki. Na koniec projektu w Świdnicy i Trutnovie zorganizowane zostaną dwie wystawy prac dzieci.

– Nawiązanie i wzmocnienie wspólnych kontaktów czeskich i polskich dzieci, a jednocześnie odkrywanie przez nie natury i zabytków, z pewnością przyczyni się do większego zainteresowania otaczającym ich światem. Pozwoli na oderwanie najmłodszych sprzed ekranów telewizorów i komputerów. Myślę, że dzieci, które będą uczestniczyły w projekcie, przeniosą swoje przeżycia z wycieczek i warsztatów, do swoich rodzin, które później wspólnie odwiedzą Świdnicę, jak i Trutnov – mówi zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Celem projektu „I małe jest piękne” jest promowanie małych, mniej znanych, czasami zapomnianych, ale ciekawych elementów architektonicznych w miastach: Trutnov, Dvor Králové nad Labem i Świdnicy. Efektem przedsięwzięcia będzie wydawnictwo książkowe, strona internetowa oraz gra na smartfony.

 Magdalena Dzwonkowska

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Poprzedni artykułJubileusz uczcili koncertowo [FOTO]
Następny artykułTroje pieszych potrąconych na pasach