Strona główna 0_Slider Pieśni średniowieczne w katedrze

Pieśni średniowieczne w katedrze

0

Robert Pożarski jeden z najwybitniejszych śpiewaków gregoriańskich, znawca tradycji dominikańskiej, starorzymskiej i cysterskiej wystąpi dziś w katedrze świdnickiej. W jego wykonaniu będzie można usłyszeć Staropolskie śpiewy o zmarłych – Procesya na dzień Zaduszny.img_0723-300x225

Kantor jest uczniem Marcela Pérèsa, wielokrotnym uczestnik kursów mistrzowskich w Międzynarodowej Akademii Muzyki Dawnej w Wilanowie, seminariów chorału bizantyjskiego prowadzonych przez Charalambosa Rimbasa, Lykourgosa Angelopoulosa. Prowadził również warsztaty chorałowe dla Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego w Krakowie, dla Festiwalu Muzyki Dawnej „Pieśń naszych korzeni” w Jarosławiu czy w ramach projektów kulturalnych Stowarzyszenia „Schola Gregoriana Silesiensis”. Badacz średniowiecznych rękopisów liturgicznych.

Towarzyszyć mu będzie Scholae Gregorianae Silesiensis działająca  przy Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu i koncertująca z powodzeniem w kraju i za granicą. Muzycy wydali jak dotąd jedyna płytę – In Agenda Defunctorum.

 Koncert rozpocznie się o godz.19.00. Wstęp wolny.

/opr.red/

Foto. www.proarte.org.pl

Poprzedni artykułBędą pieniądze na remont drogi w Sadach
Następny artykułUsuną azbest w całej gminie