Strona główna 0_Slider Pamiętasz 13 grudnia 1981 w Świdnicy? Czekamy na wspomnienia!

Pamiętasz 13 grudnia 1981 w Świdnicy? Czekamy na wspomnienia!

5

obraz1plakat

Czekamy na wspomnienia!

Dla jednych tego dnia po prostu nie było Teleranka, innym zawaliło się życie. Kilkadziesiąt osób ze Świdnicy trafiło do więzień, wielu złamano kariery i zmuszono do emigracji. W tym roku mija 35-ta rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Swidnica24.pl i Świdnicki Ośrodek Kultury zapraszają do współtworzenia zbioru wspomnień i wystawy.

13 grudnia 2016 roku w Galerii Fotografii w Świdnicy zostanie otwarta wystawa zatytułowana „Świdnica 13.12.81”, na którą złożą się pamiątki z okresu stanu wojennego, zdjęcia, wspomnienia internowanych. Chcemy pokazać, co  w tym czasie działo się z mieszkańcami? Jak wyglądało miasto? Jakimi żyło problemami?  Jak postrzegano milicję, działaczy PZPR, Służbę Bezpieczeństwa? Czekamy na Państwa wspomnienia, pamiątki i zdjęcia z okresu stanu wojennego w Świdnicy.

Prosimy o przesyłanie wspomnień na adres [email protected], w temacie wpisując „Wystawa stan wojenny”. Na pamiątki i teksty pisane odręcznie czekamy w  redakcji Swidnica24.pl w Świdnicy, Rynek 33/4.

Zapraszamy do współtworzenia wystawy! Na wspomnienia i pamiątki czekamy do 30 listopada 2016 roku.

plakat2plakat3plakat4

Poprzedni artykułII RST Półmaraton Świdnicki – utrudnienia w komunikacji miejskiej!
Następny artykułSmutne sąsiedztwo Centrum Przesiadkowego