Strona główna Wydarzenia Świebodzice Opłaty w Świebodzicach idą w dół

Opłaty w Świebodzicach idą w dół

2

Od 2 do 20 groszy za metr kwadratowy – o tyle mniej za podatek od nieruchomości świebodziczanie będą płacić od stycznia 2017 roku. Na sesji Rady Miejskiej Świebodzic w dniu 24 listopada radni zdecydowaną większością głosów przyjęli uchwałę podatkową.

ratusz swiebodziceMiędzy innymi o 20 groszy mniej za m2 zapłacą przedsiębiorcy, prowadzący działalność gospodarczą, o 6 gr/m2 mniejszy podatek zapłacą posiadacze garaży.

Aż na 50 % bonifikatę mogą zaś liczyć posiadacze komórek czy budynków o charakterze gospodarczym, które nadal są dość liczne na terenie Świebodzic – np. w dzielnicy Ciernie. Podczas gdy maksymalna stawka w tym przypadku wynosi 7,68 zł/m2, w Świebodzicach stosuje się stawkę 3,81 zł/m2.

– Warto podkreślić, że nie tylko nie podnosimy podatków, ale obniżamy, i to nawet o połowę – mówił podczas sesji radny Jarosław Dąbrowski z Klubu Radnych Bogdana Kożuchowicza.

Od stycznia 2017 roku w Świebodzicach nie wzrosną opłaty za wodę i ścieki, a także za odbiór śmieci. Nie będzie również podwyżek czynszu w lokalach komunalnych.

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM Świebodzice