Strona główna 0_Slider Najmłodsi mistrzowie pierwszej pomocy

Najmłodsi mistrzowie pierwszej pomocy [FOTO]

0

– Mogą zawstydzić niejednego dorosłego wiedzą, umiejętnościami i ogromną naturalnością, z jaką potrafią udzielić pomocy – z uznaniem o uczniach świdnickich podstawówek mówi Alina Jasionowicz, dyrektorka SP nr 315. Szkoła po raz dziesiąty zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Pierwszej Pomocy „Umiem pomagać”.

konkurs-i-pomocy-2016-11-22-14Do udziału zgłosiło się siedem drużyn, w skład których wchodziło troje zawodników i pięcioro kibiców. Każdy miał ważną rolę do wykonania: zawodnicy musieli wykazać się wiedzą w niesieniu pierwszej pomocy przy oparzeniach, złamaniach, omdleniach, atakach serca, szoku, natomiast kibice rywalizowali na hasła i transparenty, promujące ideę pierwszej pomocy. Dzisiaj w sali gimnastycznej SP 315 zmagania oceniali przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża, policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i Urzędu Miejskiego. – Co roku umiejętności młodzieży nas zadziwiają. Uczniowie nie mają żadnych zahamowań, by pomagać poszkodowanym, robią to bardzo dobrze,dbając o bezpieczeństwo chorego i swoje – chwali Alina Jasionowicz. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie z klas V i VI, którzy do konkursu przygotowywali się przez ostatnie dwa miesiące w znacznie większych grupach w swoich szkołach.

Dzisiaj najlepsza okazała się drużyna SP 315, o dwa punkty wyprzedzając rywali z SP 8. III miejsce zajęli uczniowie z SP 1. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci również nagrody rzeczowe.

/asz/
Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułNielegalny tytoń i amfetamina
Następny artykułPilnie potrzebna krew ORh+ lub ORh-