Strona główna Wydarzenia Młodzież dla podopiecznych Hospicjum

Młodzież dla podopiecznych Hospicjum

0

Blisko 8 tysięcy złotych trafiło do puszek wolontariuszy, którzy w ostatnią niedzielę kwestowali na rzecz podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum w Świdnicy. Za te pieniądze zostaną kupione nowe koncentratory tlenu.

hospicjum-wolontariuszeUrządzenia są niezbędne dla wielu chorych w ostatniej fazie choroby nowotworowej. Te, które udostępnia swoim podopiecznym świdnickie Hospicjum, wkrótce trzeba będzie wycofać z użytku. Pod opieką Towarzystwa jest 70-cioro terminalnie chorych.

Hospicjum jest zachwycone postawą świdnickiej młodzieży. W kweście wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych, Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych i Zespołu Szkół Mechanicznych, a także duża grupa harcerzy. W akcję zaangażowani byli także członkowie i wolontariusze Towarzystwa. Za zgodą biskupa Ignacego Deca i proboszczów datki były zbierane przed wszystkimi kościołami w Świdnicy i przed jednym w Jaworzynie Śląskiej. Mieszkańcy obu miast okazali się hojni. Najwięcej datków trafiło do puszki wolontariusza, który kwestował przed kościołem pw. św. Andrzeja Boboli w Świdnicy – 2 tysiące złotych.

Hospicjum planuje następne zbiórki, by zebrać środki na kolejne koncentratory tlenu. Akcje tym razem będą prowadzone w szkołach.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułSielski dojazd ulicą Sielską
Następny artykułKieszonkowiec w kamerze