Strona główna 0_Slider Komisja Rewizyjna przeciwko zwolnieniu radnego

Komisja Rewizyjna przeciwko zwolnieniu radnego

3

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Świdnicy negatywnie zaopiniowała wniosek Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej o wyrażenie zgody na zwolnienie z pracy radnego Janusza Soleckiego, do niedawna wiceprezesa spółdzielni. Jak uznali członkowie komisji, uzasadnienie wniosku jest niewystarczające, a sama uchwała w tej sprawie została podjęta z naruszeniem zapisów w statucie.

09– Podczas wczorajszego posiedzenia Komisja Rewizyjna negatywnie zaopiniowała wniosek z uwagi na brak rozszerzenia pojęcia „Utrata zaufania”, a po drugie ze względu na błędy formalne – mówi Józef Daleszyński, przewodniczący komisji. – Uchwała, zawierająca wniosek do Rady Miejskiej Świdnicy o rozwiązanie umowy o pracę z radnym Januszem Soleckim, nie znajdowała się w porządku obrad Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej, a ponadto członkowie RN nie otrzymali projektu na tydzień przed obradami. Uchwała została już podczas obrad zaprezentowana ustnie przez przewodniczącego. Otrzymaliśmy również obszerne wyjaśnienia Janusza Soleckiego ws. zarzutu uchylania się od podpisania ważnych dokumentów, a wynika z nich, że nie zgodził się na podpisanie tylko jednego dokumentu w trosce o dobro spółdzielni. Pełne uzasadnienie opublikujemy w Biuletynie Informacji Publicznej, a naszą rekomendację przedstawimy pani prezydent i radnym.

Decyzja należy do Rady Miejskiej. Jeśli nie wyrazi zgody na zwolnienie z pracy Janusza Soleckiego, a spółdzielnia mimo to rozwiąże umowę, radny będzie mógł odwołać się do sądu pracy i wnosić o przywrócenie do pracy. Niedawno w podobnej sytuacji była radna Magdalena Rumiancew-Wróblewska. Mimo odmowy Rady Miejskiej minister rolnictwa odwołał ją z funkcji wicedyrektora DODR-u we Wrocławiu. Radna może jedynie wnosić do sądu o odszkodowanie, ze względu na to, że na swoją funkcje została powołana. W dotychczasowej historii Rady Miejskiej Świdnicy nie było ani jednego przypadku, by radni wyrazili zgodę na wyrzucenie kogokolwiek ze swojego grona z pracy.

Na dzisiaj prezes Spółdzielni Mieszkaniowej zwołał konferencję prasową.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Janusz Solecki na swoim blogu zamieścił wyjaśnienia, które skierował do Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Świdnicy:

sm_krrm_1_rz_bigsm_krrm_2_ac_bigsm_krrm_3_yw_bigsm_krrm_4_wh_big

 

Poprzedni artykułJubileuszowy koncert świdnickiego Chóru Miejskiego
Następny artykułMłodzież na szlakach wojennych i handlowych