Strona główna Sport Piłka nożna IV liga piłkarska: W niedzielę derby powiatu

IV liga piłkarska: W niedzielę derby powiatu

0

To będzie z pewnością jedno z najbardziej interesujących spotkań 13. kolejki piłkarskiej IV ligi. W niedzielę, 6 listopada druga w ligowej tabeli Polonia-Stal Świdnica podejmie na własnym terenie trzecią w stawce Victorię Świebodzice.

dsc_2411

Podopieczni Macieja Jaworskiego będący beniaminkiem rozgrywek są jak na razie rewelacją ligi zajmując trzecie miejsce w tabeli i ustępując jedynie świdnickiej Polonii-Stali, a także Foto-Higienie Gać. Świebodziczanie w swoim dorobku zgromadzili 22 punkty, na które złożyło się 6 wygranych, 4 remisy i 2 porażki. Dystans do biało-zielonych jest jednak spory i wynosi 7 “oczek”. Drużyna ze Świdnicy zanotowała jak do tej pory 9 zwycięstw, 2 remisy i 1 przegraną. Mecz zaplanowano na niedzielę, 6 listopada, początek pojedynku rozgrywanego na stadionie przy ulicy Śląskiej w Świdnicy o 14.00. W innych meczach z udziałem zespołów z powiatu świdnickiego, Karolina Jaworzyna Śląska zagra na wyjeździe z Piastem Nowa Ruda, a AKS Strzegom powalczy w Jędrzychowicach z miejscowym Apisem.

13. kolejka IV ligi grupy wschodniej:

Pogoń Oleśnica – Bielawianka Bielawa 5 listopada, 14:00
Piast Nowa Ruda – Karolina Jaworzyna Śląska 5 listopada, 14:00
Orzeł Ząbkowice Śląskie – MKP Wołów 5 listopada, 14:00
Sokół Wielka Lipa – Orzeł Sadowice 5 listopada, 14:00
Sokół Marcinkowice – Unia Bardo 5 listopada, 14:00
Polonia-Stal Świdnica – Victoria Świebodzice 6 listopada, 14:00
GKS Kobierzyce – Wiwa Goszcz 5 listopada, 14:00
Foto-Higiena Gać – KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie 5 listopada, 14:00

13. kolejka IV ligi grupy zachodniej:

Apis Jędrzychowice – AKS Strzegom 6 listopada, 14:00
Włókniarz Mirsk – Piast Wykroty 5 listopada, 14:00
Orkan Szczedrzykowice – Orla Wąsosz 6 listopada, 13:00
Nysa Zgorzelec – Sparta Grębocice 5 listopada, 14:00
Lotnik Jeżów Sudecki – Stal Chocianów 6 listopada, 11:00
Karkonosze Jelenia Góra – GKS Warta Bolesławiecka 5 listopada, 13:00
Granica Bogatynia – Zamet Przemków 5 listopada, 14:00
Chrobry II Głogów – Zagłębie II Lubin 6 listopada, 11:00

Tabela grupy wschodniej:
1. Foto-Higiena Gać – 12 – 36 – 32:8
2. Polonia-Stal Świdnica – 12 – 29 – 21:6
3. Victoria Świebodzice – 12 – 22 – 24:12
4. Unia Bardo – 12 – 20 – 28:21
5. Bielawianka Bielawa – 12 – 19 – 19:15
6. Wiwa Goszcz – 12 – 18 – 22:15
7. MKP Wołów – 12 – 18 – 18:15
8. Orzeł Ząbkowice – 12 – 17 – 15:15
9. Karolina Jaworzyna – 12 – 16 – 18:21
10. GKS Kobierzyce – 12 – 15 – 24:18
11. Pogoń Oleśnica – 12 – 15 – 17:21
12. Bystrzyca Kąty Wr. – 12 – 13 – 12:23
13. Sokół Wielka Lipa – 12 – 12 – 16:20
14. Sokół Marcinkowice – 12 – 7 – 8:23
15. Orzeł Sadowice – 12 – 6 – 9:33
16. Piast Nowa Ruda – 12 – 6 – 10:27

Tabela grupy zachodniej:
1. Zagłębie II Lubin – 12 – 32 – 55:4
2. Apis Jędrzychowice – 12 – 28 – 32:17
3. Orkan Szczedrzyk – 12 – 27 – 26:11
4. AKS Strzegom – 12 – 24 – 46:19
5. Stal Chocianów – 12 – 20 – 17:12
6. Karkonosze JG – 12 – 18 – 19:13
7. Włókniarz Mirsk – 12 – 17 – 18:15
8. Orla Wąsosz – 12 – 17 – 25:13
9. Chrobry II Głogów – 12 – 16 – 25:26
10. Sparta Grębocice – 12 – 14 – 22:28
11. Nysa Zgorzelec – 12 – 12 – 16:18
12. Piast Wykroty – 12 – 11 – 26:38
13. GKS Warta Bolesł. – 12 – 10 – 15:26
14. Lotnik Jeżów Sud. – 12 – 10 – 9:38
15. Zamet Przemków – 12 – 7 – 10:39
16. Granica Bogatynia – 12 – 6 – 12:56

/Mateusz Dzień vel Rakoczy, [email protected]/