Strona główna Sport Siatkówka Fantastyczny mecz siatkarek Polonii

Fantastyczny mecz siatkarek Polonii

0

Niesłychane emocje towarzyszyły meczowi 8. kolejki siatkarskiej II ligi kobiet pomiędzy AZS-em Opole a Polonią Świdnica. Podopieczne Marka Olczyka przegrywały już 0:2, ale zdołały odwrócić losy rywalizacji!

dsc_9410

Pierwsze dwa sety nie napawały optymizmem. Szczególnie pierwsza, bardzo słaba w naszym wykonaniu partia, przegrana 12:25. Dziewczyny pokazały jednak olbrzymi charakter doprowadzając do tie-break’a. Niezwykle zacięta okazała się czwarta odsłona, którą rozstrzygnęliśmy grą na przewagi – 29:27. W decydującym piątym secie poszliśmy za ciosem, ostatecznie wygrywając na parkiecie lidera tabeli – wyznaje szczęśliwa prezes klubu Grażyna Działowska. Mimo wygranej świdniczanki spadły na trzecią pozycję w tabeli kosztem Olimpii Jawor, która zwyciężyła za 3 punkty (3:0 z Zorzą Wodzisław Śląski). Za tydzień w ostatnim pojedynku pierwszej rundy fazy zasadniczej Polonia Świdnica podejmie we własnej hali właśnie drużynę z Jawora.

AZS Opole – MKS Polonia Świdnica: 2:3 (25:12, 25:21, 22:25, 27:29, 12:15)

Polonia: Małodobra, Krusiewicz, Woźniak, Druciak, Tomaszewska, Gezella, Adamek, Jewiarz, Dynowska, Baran